2011. gada 1. jūnijā, plkst. 17.30 Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiks sarīkojums “Divatā ar sevi”, kurā runāsim par dzejas rakstīšanu valodā svešvalodā.

Rakstniecības un mūzikas muzejā viesosies vairāki dažādu paaudžu dzejnieki, kuri paši savā radošajā biogrāfijā ir pievērsušies dzejas rakstīšanai citās valodās: Knuts Skujenieks, Uldis Bērziņš, Pēters Brūveris, Māris Salējs un Semjons Haņins. Pasākums veltīts dzejnieka Egila Plauža atcerei.

Veronika Strēlerte reiz apgalvoja, ka citā valodā rakstošie varbūt ir labi dzejnieki, bet ne latviešu dzejnieki. Kāda ir dzejas rakstīšanas svešvalodā ietekme uz jaunradi dzimtajā valodā?

Pasākumu vadīs RMM kolekciju kurators Andrejs Grāpis.

Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā notiek katru trešdienu plkst. 17:30.
Ieejas maksa Ls 1,50, pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums).