Pasākumā aicināti piedalīties bijušie ansambļa dalībnieki — Jānis Borgs, Modris Tenisons, Laima Eglīte, Mārtiņš Heimrāts un visi interesenti. Atmiņās par "sešdesmitajiem" dalīsies arī pats ansambļa vadītājs Roberts Ligers un izstādes veidotājs Valdis Majevskis.
Izstāde veidota, publiskojot arhīvu materiālus (fotokopijas no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva, R. Ligera, V. Majevska, A. Rūtentāla, J. Pumpiņa u.c. personīgajiem arhīviem) ar mērķi noskaidrot autorību daudziem darbiem, kurus paredzēts iekļaut grāmatā, taču kuru identitāte pagaidām nav zināma.
Grāmata "…tie sešdesmitie…" būs stāsts par Rīgas pantomīmu laikposmā no 1956. līdz 1970. gadam. Tajā iecerēts apkopot iespaidīgu vizuālo, faktoloģisko un tekstuālo materiālu, lielākoties pirmpublicējumus. Atsevišķas nodaļas veltītas arī dažādiem mūsdienās nepelnīti aizmirstiem notikumiem kinematogrāfā, neformālajai jaunatnes kustībai sešdesmitajos gados. Ilustratīvo materiālu veidos vairāki simti fotogrāfiju, ansambļa dienasgrāmatu fotoreprodukcijas, dienasgrāmatu teksti un zīmējumi. Taču "…tie sešdesmitie" iecerēts ne tikai kā ilustrācija jaunatnes alternatīvajai kultūrai. Tas zināmā mērā ir pētījums par to, ka kultūrā eksistēja universālas likumsakarības, kas vienlaikus īstenojās "dzelzs priekškara" abās pusēs. Tāpat "…tie sešdesmitie" būs apliecinājums tam, ka tolaik no pirmā acu uzmetiena it kā nebūtiskās "pretizpausmes" veidojušas augsni, kurā radās personības, kas vēlāk spēcīgi ietekmēja Latvijas kultūras dzīvi: Roberts Ligers, Imants Kalniņš, Andris Freibergs, Jānis Anmanis, Arnolds Plaudis, Modris Tenisons, Pēteris Plakidis, Kurts Fridrihsons, Jānis Borgs, Ansis Rūtentāls un daudzi citi.
Izstādes atbalstītāji — digitālās drukas darbnīca 24.print.lv, SIA ADI un Latvijas Nacionālā bibliotēka.
Papildu informācija par norisēm izstādes ietvaros — LNB skatlogos Elizabetes ielā.
 
Informāciju sagatavoja:
Signe Valtiņa
Latvijas Nacionālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67502703