Latvijas Neredzīgo bibliotēka (LNerB) 3. septembrī plkst. 13.00 Latvijas valsts simtgades informācijas centrā (Latvijas Nacionālās bibliotēkas Draugu telpā) aicina uz valsts simtgadei veltītā pasākumu cikla “Klusie vēstures veidotāji” noslēgumu.

Pasākumā notiks fotoizstādes “Klusie vēstures veidotāji” un taustāmās izstādes “Latvijas grāmatniecības klusie dalībnieki 1918. – 2018.” atklāšana, kā arī novadpētniecības grāmatas atvēršana un tajā aprakstīto cilvēku godināšana ar piemiņas medaļām, ko viņiem pasniegs Tiesībsarga biroja Sociālo, ekonomisko un kultūras tiesību nodaļas vadītāja Ineta Rezevska. Pasākumā piedalīsies arī Kultūras ministrijas Arhīvu, bibliotēku un muzeju nodaļas vecākā referante Vanda Bērziņa un eksperte Linda Langenfelde, kā arī Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pastare. Par muzikālo noformējumu rūpēsies grupa “Eddie Dove Band”.

No 3. līdz 30. septembrim Gaismas pils apmeklētāji Latvijas valsts simtgades informācijas centrā varēs apskatīt fotoizstādi “Klusie vēstures veidotāji” ar grāmatā aprakstīto personu portretiem.

Savukārt no 3. līdz 17. septembrim – taustāmo izstādi “Latvijas grāmatniecības klusie dalībnieki 1918. — 2018.” Izstādē būs apskatāmas Braila raksta grāmatas, kas Latvijā bija pieejamas no 1918. līdz 2018. gadam (ieskaitot grāmatas ar kombinētajiem pielāgojumiem). Izstādes slēgtajos ekspozīciju galdos būs redzama arī 1886. gadā Parīzes Neredzīgo institūtā iespiestā grāmata, kas 1913. gadā tika atsūtīta uz neredzīgo institūtu Strazdumuižā Rīgā un no kuras neredzīgie audzēkņi varēja mācīties mūziku. Tāpat būs redzama pirmā latviešu valodā (vecajā drukā) Braila rakstā reproducētā grāmata. Ekspozīciju papildinās audiogrāmatas, sākot ar lentēm un beidzot ar SD kartēm kā mūsdienu informācijas nesējiem, kā arī tehniskie palīglīdzekļi, kas tika izmantoti ar roku pārrakstot grāmatas Braila rakstā.

Vēlāk taustāmā izstāde pārcelsies uz Juglu, kur tā no 18. līdz 30. septembrim būs izstādīta Latvijas Neredzīgo bibliotēkā.

Pasākumu cikls “Klusie vēstures veidotāji” tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstu.

Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un vēlāk bildes tiks publicētas publiskajā telpā. Ja nevēlaties, lai jūs tiktu fotografēts, lūgums pirms pasākuma par to informēt rīkotājus.

Informāciju sagatavoja:
Dinija Bite