Preses konferencē, kas notiks Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātē Visvalža ielā 4a, 1. stāvā, LU Bibliotēkas Humanitāro zinātņu bibliotēkā, LALIGABA ekspertu komisija paziņos literāri augstvērtīgākos darbus Latvijas rakstniecībā 2012. gadā piecās nominācijās: labākais dzejas krājums, labākais prozas darbs, labākais oriģinālliteratūras tulkojums latviešu valodā, labākais Latvijas autora oriģinālliteratūras darbs bērniem un spilgtākā debija.

Balvas ieguvējs katrā no nominācijām tiks paziņots un apbalvots 2013. gada 18. aprīlī pulksten 18 balvu pasniegšanas ceremonijā Dizaina fabrikā – Rīgā, Slokas ielā 52. Balvas pasniegšanas pasākumā tiks pasniegtas arī vairākas speciālbalvas, kā arī sumināts mūža balvas ieguvējs.

Šogad pirmo reizi pie laureātiem nokļūs LALIGABAs lampas, kuras idejas autori ir dizaina studijas “MĀJO” dizaineri Baiba Lindāne un Uģis Gailis. Balvas veidola koncepcijas pamatā ir grāmata kā gaismas simbols, tādējādi atklājot literāri augstvērtīgu darbu spēju izgaismot domāšanas, emociju un sapratnes laukus. Balva kā augstākā atzinība par ieguldījumu Latvijas literatūrā reizē kalpos arī kā funkcionāls interjera priekšmets Latvijas literātu mājvietās, gadu gaitā veidojot simbolisku Latvijas literatūras gaismas lauku.

Vairāk informācijas par katru nominantu, speciālbalvām un mūža balvas ieguvēju un citām aktivitātēm no 4. aprīļa būs pieejama mājas lapā www.laligaba.lv un ziņu portāla www.delfi.lv sadaļā “Latvijas literatūras gada balva”.

LALIGABA nominētās dzejas grāmatas lasīšanai būs pieejamas “Vīna Studijās” – Elizabetes ielā 10 un Stabu ielā 30. LALIGABA nominētās grāmatas nopērkamas “Jānis Roze” grāmatnīcu tīklā un citās grāmatnīcās.

5. aprīlī pļkst. 19.00 Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15 būs dzirdami nominēto dzejas darbu lasījumi. Savukārt 10. aprīlī plkst. 18.00 Kalnciema kvartāla kafejnīcā, Kalnciema ielā 35 varēs dzirdēt nominēto prozas un tulkojumu darbu lasījumus. Visi pasākumi ir pieejami ikvienam interesentam bez maksas.

Izvērtējot 2012. gada literāro veikumu, Latvijas literatūras gada balvas 2012 ekspertu komisijā strādāja literatūrfilosofe Ieva Kolmane, dzejniece Liāna Langa, dzejniece un tulkotāja Maira Asare, literatūrzinātnieks Jānis Ozoliņš, literatūrkritiķe Anda Baklāne, dzejniece Ērika Bērziņa, literatūrzinātnieks Pauls Daija, rakstniece Dace Rukšāne-Ščipčinska un tulkotāja Mudīte Treimane.

PAR BALVU

Latvijas Literatūras gada balva ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā, kas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu izcilākajiem darbiem, kuri gada laikā nākuši klajā Latvijas rakstniecībā. Par balvas norisi kopš 2010. gada kopīgi rūpējas Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja, Latvijas Rakstnieku savienība un Latvijas Literatūras centrs.

Latvijas Literatūras gada balvu atbalsta Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Andris Grūtups, Raimonds Gerkens, Jānis Bergs, “Vīna Studija”, Botāniskais dārzs, “Dizaina fabrika”, Kaņepes kultūras centrs, Kalnciema kvartāls, grāmatnīcu tīkls “Jānis Roze”, LU Bibliotēka, ziņu portāls www.delfi.lv, www.kulturasdiena.lv, “Latvju Teksti”, www.ubisunt.lu.lv, “Latvijas Avīzes” pielikums “Kultūrzīmes”, www.kultura.lv, žurnāls “IR”, žurnāls “Lilit”, “100g kultūras” un Latvijas Radio.