Četras dienas, no 14. līdz 17. maijam, būs iespēja veldzēties neparasti skaisto ziedu – sanpauliju pasaulē un līdztekus iepazīties arī ar literatūras izstādi, lai smeltos ierosmi un padomus šo ziedu audzēšanā.
Ne katrs zina, ka sanpauliju šķirņu ir ļoti, ļoti daudz – tūkstošiem. Sanpaulijas jeb Uzambāras vijolītes dažreiz sauktas arī par Āfrikas vijolītēm, bibliotēkai uz izstādes laiku piedāvā trīs daugavpilietes – sanpauliju audzētājas un  kolekcionāres.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja apskatīt apmēram 50 šo brīnišķīgo augu šķirnes, saņemt konsultācijas par to audzēšanas noslēpumiem, iepazīties ar visplašāko literatūras klāstu par sanpaulijām, bet izstādes atklāšanas dienā pārsteigumu loterijā būs iespēja iegūt savā īpašumā kādu šīs izstādes skaistuli.
Šīs neparastās izstādes ideja pieder LCB bibliotekārei A. Boikovai, kura pati arī veidos šo izstādi.

Informāciju sagatavoja:
Dzidra Stupāne