Aprīļa sākumā Naujenes bibliotēka nodeva pirmsskolas izglītības iestādei (PII) “Rūķītis” – trim vecāko bērnu grupu audzinātājām – 3 bērnu grāmatas: Kiniēra, Nikola. “Mazliet drosmes”; Melece, Anete. “Pazudušais miedziņš”; Žutaute, Lina. “Kika Mika un kaķis uz nedēļu”.

PII “Rūķītis” vecākās grupas audzinātāja katru dienu grāmatu nodod viena bērna vecākiem, kuru viņi kopā ar bērnu vakarā izlasa un no rīta atved atpakaļ uz bērnu dārzu, lai vakarā to iedotu nākamajam bērnam lasīšanai. Grāmatas ceļo no viena bērna līdz otram, kamēr ir izlasījušas visas trīs grupas (62 bērni).

30. aprīlī, kad grāmatas izlasīs visi bērni kopā ar vecākiem, Naujenes bibliotēkas bibliotekārs nāks ciemos uz “Rūķīti” un organizēs literāro nodarbību “Lasām kopā = Esam kopā”, kuras ietvaros tiks apspriesta katra grāmata, tās sižets, varoņi. Bērniem tiks lūgts uzzīmēt savu lasīšanas piedzīvojumu. Katrs bērns saņems diplomu par dalību grāmatas lasīšanā.

8. maijā Naujenes bibliotēka organizēs izlasīto grāmatu svētkus “Lasām kopā = Esam kopā”, kur bērniem tiks piedāvāta tikšanās ar ilustratori Agiju Staku un notiks viņas ilustrāciju izstādes atklāšana. Visi bērni saņems nozīmītes ”Lasām kopā = Esam kopā”, bukletus un ielūgumus vecākiem kopā ar bērniem uz bibliotēku!!

Svētkus organizē Naujenes bibliotēka, tos atbalsta Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Informāciju sagatavoja:
Diāna Čiževska
Naujenes bibliotēkas vadītāja
biblioteka@naujene.lv