NaNoWriMo (National Novel Writing Month) mēneša ietvaros pasaulē ir radīti gan pilnmetrāžas filmu scenāriji, atzinību guvuši romāni, biogrāfijas un citi rakstniecības projekti. Ar miljoniem pasaulē, Latvijā ir vairāk kā simts regulāri rakstītāji, un arī to darbi nereti ir nonākuši grāmatu plauktos. Par NaNoWriMo aktivitātēm Latvijā ir veiktas gan žurnālu, gan TV un radio intervijas, šim notikumam lēnām iegūstot arvien plašāku atzinību, un rakstītāju loks tikai paplašinās.

Novembra laikā notiek vairāki publiski pasākumi, kuros ir iespēja piedalīties ikvienam, gan lai pārrunātu savus izaicinājumus, iepazītos ar citu idejām, gan uzrakstītu jaunus vārdus.

Jau vairākus gadus pasākums notiek sadarbībā ar Rīgas Centrālo bibliotēku. Dzejas lasītava septītajā stāvā ir ierasta vieta, kur atrast radošos rakstītājus visa novembra garumā.

Interesenti ir aicināti apmeklēt nanowrimo.org lai pieteiktu savu romānu, sekotu līdzi jaunumiem Latvijas reģiona forumā un sasniegtu savu novembra mērķi!

Apmeklējiet arī Latvijas NaNoWriMo Facebook lapu NaNoWriMo Latvia, Facebook grupu NaNo(WriMo) & draugi, kā arī Instagram @nanowrimo_latvijas_regions un X @NaNoWriMo_LV

Pasākumu adrese: Rīgas Centrālā bibliotēka, Brīvības ielā 49/53, Dzejas lasītava 7. stāvā

Pasākumu plāns:
Atspēriens – 28. oktobris, sestdiena, 12:00-14:00
Koprakstīšana – 4. novembris, sestdiena, 11:00-17:00
Koprakstīšana – 6. novembris, pirmdiena, 16:00-19:00
Koprakstīšana – 11. novembris, sestdiena, 11:00-17:00
Koprakstīšana – 13. novembris, pirmdiena, 16:00-19:00
Koprakstīšana – 25. novembris, sestdiena, 11:00-17:00
Koprakstīšana – 27. novembris, pirmdiena, 16:00-19:00
Noslēgums jeb Thank God It’s Over – 2. decembris, sestdiena, 12:00-15:00

Ja ir jautājumi, vērsieties pie Latvijas reģiona vadošajiem pārstāvjiem: Sandras Vilkas (NaNoWriMo forumā dailyspark) un Lauras Vilkas (NaNoWriMo forumā washulis) arī e-pastā: nanowrimolatvijasregions@gmail.com

Informāciju sagatavoja:
NaNoWriMo pārstāvji

Iesakām izlasīt LNB izdevuma “Literatūras ceļvedis” interviju ar jauno rakstnieku Gustu Ābeli, kurš stāsta: Lai sevi mobilizētu rakstīt disciplinēti, sāku rakstīt NaNoWriMo jeb Nacionālā rakstīšanas mēneša ietvaros – novembra laikā, katru dienu rakstot 1667 vārdus, mēneša laikā jāuzraksta 50 000 vārdu jeb romāns. Piecu gadu laikā šī prakse ir palīdzējusi arī ikdienā atrast laiku, lai impulsa gadījumā spētu intensīvi rakstīt.”