2016. gadā Apgādā Zvaigzne ABC tika izdota mākslinieces Elitas Šmēdiņas krāšņi ilustrētā grāmata “Lelles”. Tajā zīmējumos un fotoattēlos autore uzskatāmi soli pa solim atklāj autorleļļu izgatavošanas noslēpumus. Par godu grāmatas iznākšanai Apgāds Zvaigzne ABC izsludināja konkursu neprofesionāliem leļļu veidotājiem “Izgatavo lelli!”, kurā ikviens – gan liels, gan mazs, tika aicināts piedalīties. Atsaucība bija ļoti liela un konkursam tika iesūtīti vairāk nekā 40 darbi, kuri tagad izstādes ietvaros ir skatāmi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kā arī fotoattēlos aplūkojami Zvaigzne ABC Facebook lapā.

Konkursa noslēguma pasākums, kurā uzvarētājs saņems mākslinieces Elitas Šmēdiņas darinātu lelli, kā arī pārējo dalībnieku apbalvošana notiks 15. aprīlī plkst. 13.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Mazajiem izstādes apmeklētājiem kopā ar vecākiem pieejama arī papīra leļļu darbnīca.

IZSTĀDES DARBA LAIKI
P.-Pk. 9.00–20.00