Sestdien, 22.jūnijā, Matīšu pagasta “Asaros” notika pasākums “Akmens laikmeta radošās darbnīcas pie Burtnieku ezera”. Tas vienlaikus bija arī vasaras izbraukums mūžizglītības kursa “Līdzsvarota dzīve: vide, cilvēks, sabiedrība” dalībniekiem.

Pasākuma laikā ar zināšanām par neolīta laikmeta Austrumlatvijā dzīvojošo seno iedzīvotāju dzīvesveidu dalījās arheoloģe, vēstures zinātņu doktore Ilga Zagorska. Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pasniedzējas vadīja radošās māla trauciņu gatavošanas darbnīcas “Ķemmes-bedrīšu tehnika”. Dalībnieki iesaistījās arī radošajā darbnīcā “Senlaiku ēdiens pēc veiksmīgas zvejas Burtnieku ezerā: zivju zupa”, noslēgumā baudot pašu pagatavotu zivju zupu. Dienu noslēdza arī pārbrauciens uz Riņņu kalnu Vecatē – jaunāko arheoloģisko izrakumu vietu pie Burtnieku ezera. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja izbraukt arī ar kruīza kuģīti Made Marija pa Burtnieku ezeru, kā arī iesaistīties darbnīcās “Senā Burtnieka stāsti” un zāļu vainagu darināšanas darbnīcā.

Valmieras bibliotēkas mūžizglītības kurss “Līdzsvarota dzīve: vide, cilvēks, sabiedrība” notika no 2018.gada novembra līdz 2019.gada aprīlim, kad piecu nodarbību garumā dalībniekiem bija iespējams uzzināt vairāk par pasaules vides un sabiedrības attīstības aktualitātēm, izprast šo procesu savstarpējās kopsakarības, ietekmi uz katra indivīda dzīvi. Kursu apmeklēja 73 dalībnieki, no kuriem 16 saņēma apliecību par visa kursa satura apgūšanu. Visi nodarbību dalībnieki kursu novērtēja kā noderīgu dzīves kvalitātes uzlabošanai. Kurss rosināja aizdomāties un izvērtēt ikdienas paradumus. Daudz lielāku uzmanību dalībnieki apņēmās pievērst plastmasas iepakojuma samazināšanai, mainot iepirkšanās paradumus. Par visām kursa aptvertajām tēmām tā dalībnieki labprāt mācītos padziļināti un vairāk, īpaši par tēmām, kas saistītas ar veselīgu dzīvesveidu, atkritumu apsaimniekošanu, ķīmisko vielu ietekmi, cilvēka ilgtspējas psiholoģiskajiem aspektiem, kā arī labprāt vairāk apgūtu praktiskas iemaņas.

Kursu plānots turpināt arī 2019.gada nogalē – novembrī, saglabājot līdzšinējo tēmu sadalījumu, vienlaikus papildinot to ar jaunu informāciju un vairāk praktiskiem uzdevumiem. Dalību pasākumā “Akmens laikmeta radošās darbnīcas pie Burtnieku ezera” kursa dalībniekiem Valmieras bibliotēka piedāvāja kā kursa starpsezonas pasākumu.

“Akmens laikmeta radošās darbnīcas pie Burtnieku ezera” organizēja biedrība “Burtnieku makšķerēšanas un tūrisma skola” ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Papildu informācija:
Līga Bieziņa
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā
Tālr.: 64210682; 26495997