Muzeju nakts šogad norisinās Vācijas kultūras mēneša ietvaros, tādēļ tās tematika ir saistīta ar vācu kultūrvēstures atstātajām zīmēm Latvijā. Programma ir daudzveidīga – veidota, lai ikviens apmeklētājs atrastu ko piemērotu un interesējošu sev ne tikai Rīgā, bet arī novados.

Muzeju nakts piedāvās dažādas atsauces uz vācu kultūru. Būs gan kultūras mantojumam veltīti pasākumi, kuros varēs uzzināt vairāk par Veco Stenderu un Garlību Merķeli, gan klasiskās vācu literatūras tradīcijas atainojums ar F. Šillera, J.V. Gētes, E.T. Hofmaņa, F. Nīčes darbiem, gan mūsdienu vācu kultūra ar Rainera Vernera Fasbindera filmu "Berlīne. Aleksandra laukums". Apmeklētājiem tiks piedāvātas gan lekcijas un priekšlasījumi, gan izklaidējošāki pasākumi.

Cits veids, kā muzeji ļaus sastapties ar vāciskās kultūras atstātajām pēdām, ir sadzīvisko tradīciju atainojums. Bieži tās saistītas ar vācu muižu vēsturi un tās ikdienas dzīvi. Saistībā ar Muzeju nakts devīzi vairākās vietās iespējams nobaudīt tradicionālās baltvācu pildītās pankūkas "Komm morgen wieder", kā arī citus vācu virtuves gardumus. Savukārt restorāns "Benjamiņš" piedāvās iepazīties ar vācu virtuves izsmalcināto pusi.

Arī bērniem Muzeju nakts sola pārsteigumus un rotaļas. Visbiežāk pasākumi saistīti ar brāļu Grimmu pasaku varoņiem vai Maksa un Morica nedarbiem.

Aktivitātes muzejos piesaistīs arī daudz interesantu, Latvijā pazīstamu personu. Muzeju naktī būs iespējams sastapt aktierus, mūziķus, māksliniekus – Rūdolfu Plēpi, Kasparu Dimiteru, Juri Kulakovu, Valdis Zilveri, Jāni Anmani, Akvelīnu Līvmani, Ievu Akurateri Ingu Pētersonu un citus.

Apmeklētāju ērtībām Rīgā kursēs īpašs Muzeju nakts autobuss, kas padarīs pieejamus arī muzejus ārpus pilsētas centra, piemēram, muzejus Pārdaugavā, Mežciemā un Sarkandaugavā. Maršrutu sākuma punkts būs Strēlnieku piemineklis. Muzeju naktī kursēs arī Retro tramvajs, kas ar Jūgendstila centra atbalstu vizinās apmeklētājus no Radio loka līdz Andrejsalai.

Muzeju nakts notiks no plkst. 19:00 līdz 01:00. Taču Rīgā muzeju apmeklētājiem būs iespēja dažos muzejos pakavēties ilgāk. Piemēram, J. Akuratera muzejā 01.15 iespējams noklausīties Jura Kulakova dziesmu ciklu "Ētera odējs" autora izpildījumā. Savukārt A. Čaka memoriālajā muzejā līdz pirmajam rīta tramvajam būs iespēja baudīt nakts kino seansu ar pienu un cepumiem. Muzeju nakts noslēgums iecerēts Andrejsalā no plkst. 01:00 līdz 04:00 – zaļumballe kopā ar DJ apvienību "Beat Retro Scratch".

Muzeju nakts mērogs ar katru gadu paplašinās, piedāvājot aizvien daudzveidīgāku kultūras notikumu spektru. Muzeju naktī iesaistīsies arī muzejiem radniecīgas institūcijas, piemēram, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Gētes institūts, Latvijas Nacionālais teātris, izstāžu zāle "Rīgas mākslas telpa", Jūgendstila centrs. Šogad Muzeju nakts programmu kuplinās arī izdevniecības "Zvaigzne ABC" grāmatnīcas un viesnīca `Europa Royale" Benjamiņa namā.

Sadarbībā ar Kultūras ministriju Muzeju nakti organizē Muzeju valsts pārvalde. To finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kultūras ministrija un Rīgas dome.

Papildinformācija:
Gundega Dreiblate, tālr. 67201775, e-pasts: Gundega.Dreiblate@mvp.gov.lv