2019. gada 9. februārī plkst. 11.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (J. Pliekšāna iela 5/7, Jūrmala) notiks pavasara gaidīšanas svētki ģimenēm ar bērniem.

Meteņi ir viduspunkts starp Ziemassvētkiem un Lieldienām, kas iezīmē ziemas beigu un pavasara sākuma tuvošanos. Meteņu svinēšanā saglabājušās arī senas vecā gada aizvadīšanas tradīcijas, jo senajām indoeiropiešu tautām gadumija bijusi tagadējā februāra vidū. Agrāk latviski ar vārdu „meti” apzīmēja laika griežus.

Meteņu pasākumā Raiņa un Aspazijas vasarnīcā bērni kopā ar vecākiem varēs izgatavot Meteņu buntītes un maskas, veikt sejas mazgāšanas rituālu, minēt mīklas, kā arī doties jautrās rotaļās un ķekatās un cienāties ar tēju un pīrāgiem.

Pasākuma ilgums: 1h 30 min
Dalības maksa ģimenei: 3.00 EUR
Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr.+371 67764295 vai santa.apala@memorialiemuzeji.lv

Memoriālo muzeju apvienības un Raiņa un Aspazijas vasarnīcas rīkots publisks pasākums. Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.Vairāk informācijas: www.memorialiemuzeji.lv