Vladimirs Ogloblins, Ukrainas un Krievijas Fotomākslinieku savienības loceklis, vairāku starptautisko konkursu laureāts, vairāk nekā 20 grāmatu un fotoalbumu autors, savas trīsdesmit gadus ilgās radošās darbības laikā ir īstenojis neskaitāmus ar fotogrāfiju saistītus projektus. Vairākums fotogrāfiju tapušas grūti pieejamos, ekstremālos Arktikas apstākļos, pie polārā loka, Urālu kalnu tuvumā, Taimirā, Čukotkā, Kolimas apgabalā, Jakutijā, Kalnu Altajā…Viņš spējis nokļūt tur, kur mīt dzīves patiesā jēga, un ieraudzīt to, ko tikai retajam ir lemts ieraudzīt, gūstot dievišķās atziņas dabā.

 

Māksliniekam piemīt daudzpusība, viņš spēj precīzi apvienot savu sižetu formu un saturu.

 

Fotoprojekta “Tuvais” autors ar lirisku noskaņu stāsta par to, kas viņam patiešām ir nozīmīgs. Fotogrāfijās varam redzēt nebeidzamus laukus, kas plešas līdz horizontam, skaistas stepes, nesteidzīgas upes un dūmakainas tāles. Tas ir dialogs pašam ar sevi, ar cilvēkiem, ar Visumu. Autors neizceļas uz apkārtējā fona, nesamākslo savu darbu sižetu. Viņa uzdevums ir precīzi fiksēt unikālus brīžus, sniedzot mums miera sajūtu. Viņa darbi ir “saskaņas saliņa” mūsu trauksmainajā un nemierīgajā dzīvē. Prātā nāk Tomasa Džefersona dziļdomīgā atziņa: “…pienācis brīdis atkal noskūpstīt zemi…”

 

V.Ogloblins savos darbos parāda savas dzimtās zemes dabas skaistumu. Tās krāsas: košas, efektīgas, vai arī blāvas notvēris mākslinieka fotoobjektīvs. Šīs krāsas sasilda dvēseli un dāvā labas emocijas. Ikviens izstādes apmeklētājs atradīs kaut ko sev, papildinot redzēto ar iztēli.

 

Izstāde būs skatāma līdz 2013. gada 15. janvārim.