Dāvinājumu pasniegs Ukrainas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Anatolijs Olijniks.

LU Akadēmiskā bibliotēka jau vairāk nekā desmit gadus uztur un aktīvi attīsta sakarus ar Ukrainas lielāko bibliotēku – V. Vernadska Ukrainas Nacionālo bibliotēku, ar kuru 2001. gadā tika noslēgts sadarbības līgums.

V. Vernadska Ukrainas Nacionālā bibliotēka dibināta 1918. gadā, un tajā glabājas vairāk nekā 15 milj. informācijas resursu. LU Akadēmiskā bibliotēka jau vairakkārt ir saņēmusi grāmatu dāvinājumus no šīs bibliotēkas. Pērn LU Akadēmiskā bibliotēka saņēma grāmatu dāvinājumu, kas sastāvēja no 74 izdevumiem. Šoreiz tā ir nenovērtējama iespēja papildināt Ukrainas literatūras nodaļu ar 288 jaunākajiem izdevumiem par Ukrainas politiku, zinātni, vēsturi, kultūru, literatūrzinātni un mākslu. Īpaši jāatzīmē augstvērtīgās enciklopēdijas – “Atlas istorii Ukraini”, “Muzej Volinskoj ikoni”, “Istorija Ukraini. Dzerelnij litopis”, “Spivaki Ukraini”, “Nacionalna opera Ukraini 2001-2011”, enciklopēdiju sējumu turpinājums – “Encikpedija istorii Ukraini”, 8.-9. sējumi, “Enciklopedija suchasnoi Ukraini”, 11.-12. sējumi, monogrāfiju – “Kniga v Ukraine”. Dāvinājumā ir ukraiņu dzejas jaunākie izdevumi, tai skaitā dzeja – “Radist visoti: Poezii”, Slapcjuk V. “Vibrani poezii”, mākslas albumi – “Ukrainska gravjura barokko”, “Sad ljubovi: Zivopis, grafika”, fotoalbumi – “Proekt “Ukraina”. Galereja”, “Mikola Pimonenko: albom”. Īpašu ekspertu uzmanību izpelnīsies vairāki vērtīgi izdevumi grāmatu zinātnē un grāmatniecībā, kurus izdevusi pati V.Vernadska Ukrainas Nacionālās bibliotēka, kā arī tās ģenerāldirektora Volodimira Popika monogrāfija par biogrāfisko materiālu informācijas resursiem. Ievērojams skaits grāmatu veltītas Ukrainas izcilajam dzejniekam, māksliniekam un filozofam Tarasam Ševčenko, kura 200. dzimšanas diena tiks atzīmēta šogad. Tiks dāvināti vairāku Ukrainas zinātnisko žurnālu komplekti – “Journal of Thermoelectricity”, “Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics”, “Nauka ta innovacii”, “Problemi prochnosti”, “Tehnicheskaja mehanika”, “Sociologija”, “Ukrainskij matematicheskij zurnal”.

V. Vernadska Ukrainas Nacionālās bibliotēkas dāvinājums nozīmīgi papildinās LU Akadēmiskās bibliotēkas Ukrainas literatūras nodaļas krājumu, kurš uzskatāms par Latvijai unikālu (vairāk nekā 2,000 izdevumu) un būs ievērojams atbalsts Latvijas izglītībai un zinātnei.