Kolekcijā atrodamas 18. gs. beigu un 19. gs. sākuma angļu karikatūras. Te ir izcilā 19. gs. karikatūrista Georga Krukšenka (George Cruikshank) darbi, Čarlza Naita (Charles Knight), Viljama Dikinsona (William Dickinson) un Henrija Banberi (Henry Bunbury) satīriskās lapas.

Interesanta ir Augusta Gaspara Luija Desnoiera (Auguste Gaspard Lois Desnoyers) 1806. gada gravīra "Belizārijs". 1795. gadā šī glezna bija izstādīta Parīzes Salonā un ir lielisks franču ampīra mākslas paraugs.

Jāuzsver, ka kolekcijā ir daudz reprodukciju grafikas darbu. Viens no efektīgiem 19. gs. litogrāfijas tehnikas piemēriem ir Marina Lavinje (Marin Lavigne) "Dons Žuans" (1840.-1860. gadi), kas radīts pēc pazīstamā salona gleznotāja Eižena Deveria (Eugene Deveria) gleznas.

Starp interesantākajiem kolekcijas darbiem ir desmit franču (galvenokārt Parīzes skolas) mākslinieku estampi, kuri veido albumu "Exposition Internationale Paris 1937".

Moderno grafikas mākslu pārstāv itāļu mākslinieks Luidži Matē (Luigi E. Mattei) ar 1979. gada litogrāfisko sēriju "12 mēneši".

Kolekcijā pārstāvēti dažādi grafikas žanri: portreti, ainavas, sadzīves ainas, mitoloģiskie un vēsturiskie tēli, reprodukciju grafika. Arī gandrīz visas klasiskās iespiedtehnikas: oforts, vara vai tērauda grebums, mecotinta, litogrāfija utt.

Ar šo izstādi tās veidotāji vēlas pievērst uzmanību vienai no unikālākajām bibliotēkas kolekcijām, kā arī izsaka cerību, ka šis nelielais darbu klāsts būs sākums sistemātiskai ārzemju mākslinieku estampu kolekcionēšanai.

Izstādes autors Dmitrijs Zinovjevs dmitrijs@lnb.lv, tālrunis 67272004;
māksliniece Lita Paegle litap@tvnet.lv, tālrunis 67282923;
kuratore Inta Dubovska inta.dubovska@lnb.lv, tālrunis 67287459.

Informāciju sagatavoja:
Inta Dubovska