Izstādi “Grāmatas ir zāles” Latvijas Nacionālās bibliotēkas darbinieki izveidoja 2009. gadā savas bibliotēkas 90.gadadienas svētku programmai. Izstādes autori neparastā, ironiskā veidā atspoguļojuši tēmu …arī grāmatas ir zāles. 2009. gada augustā Rīgas svētku laikā Vērmanes dārzā akcijā Grāmatu aptieka izstādi apmeklēja ievērojams skaits cilvēku. Bibliotekāri – mediķi izrakstīja vairāk nekā 3000 recepšu pret dažādām kaitēm, kuras dziedināmas arī ar rakstītā vārda palīdzību.

Izstādē “Grāmatas ir zāles” var saņemt vērtīgus ieteikumus, kā lietot patriotisma tinktūru, eliksīru dzīvespriekam, vitamīnus pret skaudību un alkatību, ekstraktu pret garlaicību un vēl daudz ko citu. Interesentiem ir iespēja uzzināt, kā stiprināt savu veselību ar lasīšanu, kā arī sastādīt savu grāmatu sarakstu pret dažādām kaitēm.

Izstāde bez maksas Zinātniskās bibliotēkas darba laikā skatāma līdz augusta beigām.