Arvien biežāk bērni un jaunieši savu brīvo laiku pavada bibliotēkās sērfojot internetā. Diemžēl nereti bibliotekāri savā darbā sastopas ar to, ka bērni neapzinās interneta lietošanas riskus. Lai spētu ar padomu palīdzēt bērniem, kuri neapdomīgi lietojot internetu, pakļāvuši sevi riskam, bibliotekāriem ir ļoti nepieciešamas zināšanas par drošāku interneta lietošanu.
Bibliotekārus – multiplikatorus apmācīja "Net-Safe Latvia" speciālisti, iekļaujot  programmā sekojošas tēmas:
• Aktivitātes un riski internetā;
• Interneta psiholoģiskā ietekme un kaitējums;
• Pārkāpumu izplatība internetā un to novēršana;
• Praktiska informācija drošākai interneta izmantošanai bibliotēkās.

Pēc apmācību lekcijas noklausīšanās bibliotekāri tika aicināti izmantot iegūtās zināšanas tālāk citu sava novada bibliotekāru un bibliotēku apmeklētāju apmācībā.
Seminārā "Droša interneta lietošana un bērnu drošība internetā" mācījās un diskutēja bibliotekāru pārstāvji no  Aizkraukles, Alūksnes,  Balviem, Bauskas, Bārtas pagasta, Cēsīm, Daugavpils, Gulbenes, Jaunklidža pagasta, Jelgavas, Jēkabpils, Jērcēnu pagasta, Jūrmalas, Krāslavas, Kuldīgas, Liepājas, Limbažiem, Madonas, Naujenes, Ogres, Plāņu pagasta, Preiļiem, Rīgas, Salaspils, Sabiles, Saldus, Sedas, Smiltenes, Strenčiem, Tukuma, Valkas, Vecpils, Ventspils.
Konkurss publisko bibliotēku bibliotekāriem "Radošais pasākums par interneta drošību manā bibliotēkā"

• Norise: no 2010. gada 4. janvāra līdz 31. martam.
• Tēma: drošība internetā.
• Kas ir jādara? – Jāizveido radošs, interesants, aizraujošs un izglītojošs pasākums. Iesakām pasākuma gatavošanā iesaistīt bērnus un jauniešus.
• Kas var piedalīties? – Konkursā var piedalīties visas Latvijas bibliotēkas un to darbinieki, neatkarīgi no ieņemamā amata.
• Kāda būs balva? – Visiem dalībniekiem vienas dienas atpūta ar patīkamu izklaides programmu. Uzvarētājam vērtīgas balvas no Net-Safe Latvia projekta.

Papildu informācija par "Net-Safe Latvia" projektu
Net-Safe Latvia ir sociāls projekts, kuru īsteno Latvijas Interneta asociācija ar partneri Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, veicot sabiedrības informēšanas un izglītošanas darbu par apdraudējumiem internetā, nodrošinot tīmekļa vietnē www.drossinternets.lv  iespēju ziņot par pārkāpumiem internetā. Kā arī bērniem un pusaudžiem nodrošinot iespēju, zvanot uz Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Uzticības tālruni 116111, saņemt kvalificēta psihologa konsultāciju.

Informāciju sagatavoja:
Maija Katkovska