Jau šajā piektdienā, 24. februārī plkst.17.00, rādīsim nelielu fragmentu no savulaik leģendārā teatralizētā uzveduma „Lībiešu kāzas XIX gadsimtā”.

Muzikologs, „Līvlist” muzikālais līderis, pianists un lībiešu kultūras entuziasts Dzintars Kļaviņš šo uzvedumu radīja kā savdabīgu rekonstrukciju. Kad viņš uzzināja, ka lībieši kāzās jau brīvvalsts laikā dziedājuši latviski vien, un lībiskās dziesmas ir zudušas, taču vairāki detalizēti etnogrāfiskie kāzu ieražu apraksti saglabājušies, radās iedvesma par spīti vēstures skarbajai gaitai parādīt klausītājam, kā tas varētu būt bijis toreiz – ar vislielāko rūpību un pietāti pret lībiešu mūzikas un folkloras pirmavotiem.

Savukārt 17.martā Rīgas Centrālajā bibliotēkā varēsiet klausīties lībiešu dzejā un dziesmās.

Gaidīsim ciemos!

Nēmiz pǟl – Uz redzēšanos!

Kontaktinformācija bibliotēkā: tālr.:67181018