Literatūras un informatīvās izstādes

• No 8. maija (visu mēnesi)  Jauno grāmatu dienas (JGD) jaunieguvumu – daiļliteratūras un nozaru literatūras izstādes
  • Visu maija mēnesi literatūras izstāde “Latvijai 10 gadi Eiropas Savienībā”
  • Maijā (visu mēnesi) – informatīva literatūras izstāde “Jaunākais par Eiropas Savienību”.

Izstāžu ciklā “Literātu dzīves pieturzīmes”

• 5. maijā – juristam, rakstniekam, sabiedriskam darbiniekam Andrim Grūtupam  – 65 (1949)
  • 6. maijā – rakstniekam Jānim Klīdzējam  – 100 (1914–2000)
  • 12. maijā – rakstniekam Vilim Lācim —110 (1904-1966)
  • 12. maijā – rakstniekam Reinim Kaudzītem —175 (1839-1920)
  • 16. maijā – novadniekam, grāmatizdevējam, žurnālistam, rakstniekam, fotogrāfam,  kinooperatoram Hugo Skrastiņam —100 (1914–1999)
  • 17. maijā – dzejniekam, atdzejotājam Uldim Bērziņam – 70 (1944)
  • 17. maijā – dzejniekam, novadniekam Jānim Sudrabkalnam —120 (1894–1975)
  • 29. maijā – dzejniecei, tulkotājai Mārai Cielēnai—60 (1954).

Pasākumi

• 8. maijā (ceturtdien) Jauno grāmatu dienas Lasītāju kluba (LK) tikšanās no plkst. 10:00 (Limbažu Galvenajā bibliotēkā, Rīgas ielā – 9):
    – informēsim lasītājus par Grāmatu Svētku  norisi Limbažos un citām mēneša aktivitātēm
    – jaunieguvumu (daiļliteratūras un nozaru literatūras) bibliogrāfiskie apskati
    – lasītāju pārrunas par izlasīto.

• 16.maijā  (piektdien) Limbažu un Alojas novadu 13. Grāmatu Svētki Limbažos !
    Norises vietas: Limbažu novada ģimnāzija, Limbažu sākumskola un Limbažu 3. vidusskola
    – 9:30 – grāmatu komercizstādes sākums Limbažu novada ģimnāzijā
    – 10:00 – 13.Grāmatu Svētku svinīgā atklāšana Limbažu novada ģimnāzijā

! Grāmatu Svētku norises programmu skatīt bibliotēkas mājas lapā www.limbazubiblioteka.lv

Apmācības
Limbažu Galvenās bibliotēkas apmācību un profesionālās sadarbības centra piedāvātās apmācības iedzīvotājiem maija mēnesī:

• Pamatprasmes darbam ar datoru un internetu
  • Praktiskas, vienkāršas un noderīgas lietas darbā ar datoru (bilžu ievietošana no fotoaparāta datorā, Skype lietošana u.c.
  • Limbažu un Alojas novadu bibliotēku kopkataloga izmantošana
  • Interneta resursi par Eiropas Savienību
  • E-komercijas pakalpojumu izmantošana internetā (rēķinu apmaksa internetā, www.latvija.lv u.c.)
  • Angļu sarunvaloda elementāram līmenim (ar priekšzināšanām)
  • Krievu sarunvalodas pēcpusdienas (ar priekšzināšanām).
    Pieteikties apmācībām var, zvanot pa tālruni 64070715 vai rakstot e-pastu uz kristine.kine@limbazi.lv

Metodiskā darba aktivitātes maijā

• Limbažu un Alojas novadu publisko un skolu bibliotēku darbinieku  izbraukuma seminārs uz Limbažu novada Skultes bibliotēku, Saulkrastu un Sējas novadu bibliotēkām 29. maijā
  • Latvijas zinātnisko, speciālo  un publisko bibliotēku direktoru pavasara sanāksme Rīgā 21. maijā
  • Reģionu galveno bibliotēku metodiķu sanāksme Rīgā 28. maijā
  • Dalība Eiropas Komisijas Mūžizglītības programmas sektorālās programmas Grundtvig darbnīca Adult Literacy – teacher competencies Zagreb (Horvātija) – 10. – 18. maijs.