Literatūras un informatīvās izstādes:

• No 2. janvāra (visu mēnesi)  Jauno grāmatu dienas (JGD) jaunieguvumu – daiļliteratūras un nozaru literatūras izstādes;
  • No 6. – 30. janvārim tematiska literatūras izstāde “Lielā Lasītāju balva – 2013″: visvairāk lasīto grāmatu autori, tulkotāji, izdevniecības;
  • Visu janvāri – informatīva izstāde “Jaunākais par Eiropas Savienību”.

Izstāžu ciklā “Literātu dzīves pieturzīmes”:

• 6.01. –  rakstniekam Jānim Lejiņam 60 (1954)
  • 13.01. – rakstniecei Dzintrai Žuravskai 75 (1939)
  • 21.01. – grāmatniecības vēsturniekam, bibliotekāram Viesturam Zanderam 50 (1964)
  • 30.01. – rakstniekam Egīlam Šņorem 60 (1954)

Literārie pasākumi:

• 2. janvārī (ceturtdienā) Jauno grāmatu dienas “Lasītāju kluba” (LK) tikšanās no plkst. 10:00 (Limbažu Galvenajā bibliotēkā, Rīgas ielā – 9):

Iesākam jauno gadu (2014) ar jaunieguvumiem, pārrunām par izlasīto un laba vēlējumiem.

• 15. janvārī plkst. 17.00 LGB pasākumu ciklā “Mūsu viesis” tiksimies ar rakstnieku Gundaru Ignatu, atverot viņa pirmo romānu “Pārbaudes laiks”. Ar muzikāliem komentāriem literāro pasākumu papildinās dziesminieks Mikus Frišfelds.

Grāmatas atvēršana notiks Limbažu novada pašvaldības administratīvās ēkas mazajā zālē (Limbažos, Rīgas ielā – 16).

• 29. janvārī (trešdien) plkst. 17:00 LGB pasākumu ciklā “Mūsu viesis” tiksimies arrakstnieci, žurnālisti Daci Judinu, sekos romāna “Ziemas blūzs” atvēršana un aizraujošas detektīvprogrammas izspēle kopā ar aktieri, dzejnieku Andri Buli.

Pasākums notiks Limbažu novada pašvaldības administratīvās ēkas lielajā zālē (Limbažos, Rīgas ielā – 16).

Tikšanās notiek projekta “Latviešu oriģinālliteratūras lasījumi Limbažu GB: 100 gr latviešu oriģinālliteratūras Limbažu novadam” 5. kārtas ietvaros, ar  VKKF finansiālo atbalstu.

Apmācības:

Limbažu Galvenās bibliotēkas Apmācību un profesionālās sadarbības centra piedāvātās apmācības iedzīvotājiem janvāra mēnesī:

• Pamatprasmes darbam ar datoru un internetu
  • Praktiskas, vienkāršas un noderīgas lietas darbā ar datoru (bilžu ievietošana no fotoaparāta datorā, Skype lietošana u.c.)
  • Limbažu un Alojas novadu bibliotēku kopkataloga izmantošana
  • Interneta resursi par Eiropas Savienību
  • E-komercijas pakalpojumu izmantošana internetā (rēķinu apmaksa internetā,www.latvija.lv u.c.)
  • Angļu sarunvaloda elementāram līmenim (ar priekšzināšanām)
  • Krievu sarunvalodas pēcpusdienas (ar priekšzināšanām)

Pieteikties apmācībām var, zvanot pa tālruni 64070715 vai rakstot e-pastu uzkristine.kine@limbazi.lv

Metodiskā darba aktivitātes janvārī:

• Gada pārskatu saņemšana un teksta pārskatu veidošana par 2013. gada darbu  Limbažu un  Alojas novadu bibliotēkās.
  • Pārraudzība par datu pievienošanas kvalitāti Latvijas Kultūras kartei.