Pasākumi

• 1.aprīlī plkst. 11.00 – Ģimeņu diena. “April, april!” (Parka ielā 23, 2.stāvā)

–  ZINOO iluzionista priekšnesums, aizraujošas spēles un aktivitātes,

–  fotokonkursa “Pieķerts lasot” uzvarētāju apbalvošana

• No 1. līdz 19.aprīlim – radošo darbu konkurss “Uzzīmē, izveido Vika pasaku, stāstu vai dzejoli!” (Bērnu literatūras centrā, Dārza ielā 24)
    • 6.aprīlī plkst. 10.00 – Jauno grāmatu diena. Lasītāju kluba tikšanās (Parka ielā 23,1.stāvā)

–  jaunāko bibliotēkas grāmatu apskats, sarunas ar lasītājiem

–  aktualitātes bibliotēkā

• 6.aprīlī plkst. 16.00 – novadpētnieku un vēstures draugu interešu grupas tikšanās “Saviesīgā dzīve Limbažos” (Parka ielā 23, 2.stāvā)
  • 6.aprīlī  plkst. 12.00 un 13.00 – tikšanās ar rakstnieci Ievu Melgalvi VKKF atbalstītā projekta ietvaros (Bērnu literatūras centrā, Dārza ielā 24)
  • 6.aprīlī  plkst. 16:00 – radošā darbnīca “Lieldienu kartiņu izgatavošana”, vada Valentīna Kukule (Parka iela 23, 1. stāvā)
    • 7.aprīlī – Jauno grāmatu diena – iepazīšanās ar jaunajām grāmatām un kopā lasīšana (Bērnu literatūras centrā, Dārza ielā 24)
    • 12.aprīlī plkst. 10.30 – “Uzticamākais draugs – suns”- tikšanās ar kinoloģi Ilzi Zvaigzni un suņiem Morreru un Jessicu (Bērnu literatūras centrā, Dārza ielā 24)
    • No 17. līdz 23.aprīlim – Bibliotēku nedēļa “Bibliotēkas un sabiedrība: vienotas kopīgiem mērķiem”. Orientēšanās spēle bibliotēkā bērniem un jauniešiem “Kas meklē, tas atrod!” (Parka ielā 23)
    • 20.aprīlī plkst.18.00 – Bibliotēku nedēļas ietvaros: dokumentālā filma ”Savējie sapratīs. Sešdesmitie. Sākums.” un tikšanās ar režisoru Kristianu Luhaeru (Parka ielā 23,2.stāvā)
      • 20. aprīlis – lielo grāmatu diena  ”Meklē, vēro, lasi, uzzini!” (Bērnu literatūras centrā, Dārza ielā 24)
      • 25.aprīlī plkst. 13.00  – konkursa ” Uzzīmē, izveido Vika pasaku, stāstu vai dzejoli! – NOSLĒGUMS (Bērnu literatūras centrā, Dārza ielā 24)

Izstādes

Mākslas darbu izstādes:

• No 21.marta līdz 30.aprīlim – mākslinieces Andas Lāces gleznu izstāde ”Palēciens bezgalībā” (Bērnu literatūras centrā, Dārza ielā 24)

• No 1. līdz 30.aprīlim – limbažnieces Sandras Budevičas  ezīšu kolekcijas izstāde ”Pukšķu pavasaris” izstāžu ciklā ”Limbažnieka interesantā aizraušanās” (Bērnu literatūras centrā, Dārza ielā 24)
  • No 3. līdz 30.aprīlim – mākslinieces Ingrīdas Žagatas keramikas izstāde  (Parka ielā 23, 2.stāvā)
  • No 3. līdz 30.aprīlim – fotokonkursa ”Pieķerts lasot” dalībnieku darbi (Parka ielā 23, 2.stāvā)
  • No 26. līdz 30. aprīlim – bērnu radošo darbu izstāde ”Uzzīmē, izveido Vika pasaku, stāstu vai dzejoli!” (Bērnu literatūras centrā, Dārza ielā 24)

Tematiskās izstādes:

• No 3. līdz 30.aprīlim – literatūras izstāde ”Vēlā vēstule” (Parka ielā 23, 1.stāvā)
  • No 3. līdz 30.aprīlim – informatīva izstāde “Eiropas radošā virtuve” Europe Direct informācijas centra Limbažu kontaktpunkta izstāžu ciklā ”Interesantā Eiropa” (Parka ielā 23, 2.stāvā)
  • No 3. līdz 30.aprīlim – novadpētniecības izstāde ”Saviesīgā dzīve Limbažos” (Parka ielā 23, 2.stāvā)
  • No 6. līdz 30.aprīlim – bibliotēkas jauno grāmatu izstāde (Parka ielā 23, 1.stāvā)

Eiropas Savienības informācijas punkts

(Tālrunis 29479811)

Grāmatas, bukleti un citi informācijas resursi par Latvijas integrāciju ES un procesiem ES.

Uzziņas par Eiropas Savienību.

Konsultācijas par informācijas avotiem Eiropas Savienības jautājumos.

Apmācības

Limbažu Galvenajā bibliotēkā (Parka ielā 23)

• Datorapmācības iesācējiem;
  • Individuālās konsultācijas datoru lietotājiem (pēc pieteikumiem);
  • IT lietpratēju klubs;
  • Angļu valoda iesācējiem;
  • Barjeras pārvarēšana angļu sarunvalodā;
  • Angļu valoda ar priekšzināšanām (aicinām pieteikties jaunus interesentus).

Apmācības ir bezmaksas

(Pieteikšanās, zvanot pa tālruni 29283652 vai rakstot uz e-pastu: bronislava.sauka@limbazi.lv)

Profesionālie pasākumi bibliotekāriem

• 17. – 23. aprīlis – Latvijas Bibliotēku nedēļa “Bibliotēkas un sabiedrība: vienotas kopīgiem mērķiem”;
  • 24. aprīlis – Latvijas Bibliotekāru biedrības 12. kongress;
  • 27. aprīlis –  Limbažu un Alojas novadu publisko un skolu bibliotēku darbinieku  mācību seminārs

Bērnu literatūras centrā (Dārza ielā 24)

Bibliotekāro stundu piedāvājums:

• Bibliotēkas tradicionālo resursu izmantošana (Kas ir bibliotēka? Kā veidojas krājums? Kādus žurnālus, spēles var izmantot bibliotēkā?);
  • Bibliotēkas elektronisko resursu lietošana (atrodi savu grāmatu bibliotēkas KATALOGĀ; datu bāze LETONIKA, iepazīsti E – GRĀMATU , Lursoft Laikrakstu bibliotēka – NEWS.LV ; NOVADA resursu izmantošanas iespējas, kā rezervēt un pasūtīt GRĀMATAS, digitālā BIBLIOTĒKA);
  • Drošība digitālajā vidē (atbildība un uzvedība internetā; drošas un labi pārdomātas paroles; fotoattēlu un informācijas publicēšana internetā; PADOMĀ pirms ievieto internetā);
  • Pašiem mazākajiem:

–          iepazīsim pasaku portālu;

–          spēlēsim spēles;

–          digitālās grāmatas.

Apmācības ir bezmaksas

(Pieteikšanās, zvanot pa tālruni 64070725, 25712705 vai rakstot uz e-pastu: bernu_biblioteka@limbazi.lv). Piesakoties, lūdzu, informējiet par nodarbību tēmu, vēlamo laiku un nodarbību skaitu! )