"Akti Naktī" netradicionālā veidā atgādinās un mudinās pasākuma apmeklētājus saturīgas atpūtas meklējumiem, dodoties satraucošā piedzīvojumā ar karšu palīdzību kultūras atradumos – pagalmos, ielās, kultūras iestādēs, muzejos, teātros, bibliotēkā un baznīcās.

"Akti Naktī" mudinās skatītājus atklāt mūsdienu mākslas daudzveidību pilsētvidē, kā arī pašiem aktīvi iesaistīties mākslas procesos un mākslas tapšanā.

Pasākumi paredzēti dažāda vecuma cilvēku grupām, sākot no maziem un lieliem bērniem radošajās darbnīcās pa dienu, turpinot ar atklāšanu Buduārā Rožu laukumā līdz ar saules rietu plkst. 19.08, pārsteigumiem pilsētvidē, noslēdzot ar mākslinieku muzikālām un vizuālām performancēm.

"Ņemot vērā lielāko Eiropas pilsētu un Rīgas pieredzi, pasākums noritēs nakts melnumā, kas savā ziņā veido noslēpuma plīvuru, kuru atklāt būs ļauts pašam skatītājam," sacīja Bikenberga.

Galvenās aktivitātes sāksies ap plkst. 19.45, kad varēs apmeklēt pasākumus Liepājas Leļļu teātrī, Liepājas teātrī, Liepājas Vēstures un mākslas muzejā, Liepājas muzeja filiālē "Liepājas okupācijas režīmos", Liepājas Centrālajā bibliotēkā, Liepājas Sv.Jāzepa katedrālē, ļauties Liepājas ielu vilinājumam, skatot Dzejas un bardu sētu, Vīziju sētu, teātra spēles.

Liepājas universitātes pirmā stāva foajē Tējotavā varēs iestiprināties ar karstu tēju. Plkst. 2 visas kultūras iestādes tiks slēgtas un pasākums "Akti Naktī" beigsies.

Radošo pasākumu kopumu "Akti Naktī" Liepājā organizē radošā brigāde "Appart", kura jau trešo gadu realizējusi "Brīvdabas kino" projektu.

Normunds Kārkls LETA