Šie skolēni būs arī pirmie, kas vēl pirms žurnālistiem varēs aplūkot tikko pabeigto un ar Gaismas pils arhitektu Gunaru Birkertu pirms dažām nedēļām pilnībā saskaņoto ēkas fragmentu ar iekšējiem apdares materiāliem – sienām, paklājiem, flīzēm.

2012. gada 17. februārī NBA plāno orgazinēt vizīti LNB ēkas fragmentā, lai ar apdares materiāliem iepazīstinātu arī mediju pārstāvjus.

Pieteikšanās Ēnu dienas vakancēm notiek līdz 2012. gada 9. februārim mājas lapā www.enudiena.lv

Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbus veic “Nacionālā Būvkompāniju apvienība”, ko veido trīs lielākie Latvijas būvuzņēmēji – SIA “Re&Re”, AS “RBSSKALS” un SIA “Skonto Būve”. Saskaņā ar līgumu, ko valsts aģentūra “Jaunie “Trīs brāļi”” ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008. gada 15. maijā, bibliotēkas būvniecība izmaksās 114,6 miljonus latu. Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbiem ikviens interesents var sekot tiešraidē – www.nba.lv www.gaisma.lv un www.gaismaspils.lv.