Izstādes atklāšanā piedalīsies aktrise Inta Bankoviča, kura savulaik spēlēja Helēnas Kelleres lomu izrādē “Brīnumu gaidot”.

Izstādē varēsiet aplūkot abu bibliotēku rīcībā esošās liecības par sajūtu sievieti Helēnu Kelleri  grāmatas, fotogrāfijas, rakstus preses izdevumos, kā arī fotogrāfijas no aktrises Intas Bankovičas personīgā arhīva. Apmeklētājiem būs iespēja klausīties Latvijas Neredzīgo bibliotēkas sarūpēto audio grāmatu. Izstāde būs apskatāma līdz 4.jūlijam.

Izstādes gaidās Latvijas Neredzīgo bibliotēka ir izlolojusi grāmatu Braila rakstā “Tās neredzīgās un nedzirdīgās meitenes brīnišķīgie sasniegumi?”, kas sajūtu sievieti – Kelleri ļaus vēl labāk iepazīt neredzīgajiem lasītājiem.

Dosim iespēju arī Jums ieklausīties grāmatas lappusēs š.g. 29.jūnijā plkst 12:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Jāņa Pāvila II (M stāva) lasītavā,

kur notiks lasījumi no nupat tapušās grāmatas, kas arī turpmāk būs pieejama neredzīgajiem lasītājiem.

Helēna Adamsa Kellere (Helen Adams Keller), dzimusi 1880. gada 27.jūnijā, mirusi 1968. gada 1.jūnijā, bija nedzirdīga un neredzīga amerikāņu rakstniece, skolotāja un kreisi noskaņota sabiedriskā darbiniece. Katru gadu jūnija pēdējā nedēļā visā pasaulē, tagad arī Latvijā, tiek atzīmēta Helēnas Kelleres nedēļa.