Pēc LNB statistikas datiem, 2007. gada sākumā gandrīz katrs otrais valsts iedzīvotājs (45,98%) izmantojis kādu no 2035 bibliotēkām. Bibliotēkās nodarbināti 4562 darbinieki. Latvijā ir vidēji viena bibliotēka uz 1121 iedzīvotāju. Pēc Ministru kabineta noteikumiem Rīgā paredzēta viena bibliotēka uz 25 000 iedzīvotāju. Visās bibliotēkās ir publisks bezmaksas internets. Līdz ar Bila un Melindas Geitsu fonda projekta īstenošanu internets kļuvis daudz ātrāks, darbojas bezvadu pieslēgums.
 Bibliotēku attīstība Latvijā vērtējama pozitīvi: tīkls nostiprināts, valsts un pašvaldību finansējuma dinamika augšupejoša, tiešo likumu un normatīvu bāze stabila, Kultūras ministrijas un valsts atbalsts ievērojams, bibliotēkas tēls sabiedrībā vērtēts atzinīgi, politiskā attieksme būtiski uzlabojusies, bibliotekāru darba samaksa palielinājusies. Bibliotēka kļuvusi par radošu industriju, kas aicina sabiedrību uz inovatīviem risinājumiem. Arī jaunās valdības deklarācijā vārdam bibliotēka ir segums.
 Mainījies bibliotēku pakalpojumu filozofiskais pamats: bibliotēka 2.0 ietver pieaugošu informācijas plūsmu ne vien no bibliotekāra, bet galvenokārt atgriezenisko – no lasītāja uz bibliotēku. Interaktivitāte ir jaunās bibliotēkas jaunais pamats un jaunā paradigma. 2007. gadā būtiski palielinājies LNB digitālās bibliotēkas Letonica devums (http://www.lnb.lv/digitala_biblioteka/index.htm), pazīstams kļuvis Digitālo bibliotēku kompetences centrs, paplašinājies Latvijas bibliotēku portāls, ievērojami audzis bibliotēku tāllasītāju skaits.
Kongresa gaitā uzzināsim par reģionālās reformas līkločiem un likumu mainību, skolu, speciālo un zinātnisko bibliotēku problēmām, digitalizācijas projektiem, ieskatīsimies Trešā tēva dēla ceļojumos pa Latviju.
Kopā lemsim, vai tēze cik latviešu, tik partiju attiecas arī uz bibliotēku nozares nevalstisko sektoru, vai mūžsenais separātisms patiešām ir neuzvarams. Sveiksim 2007. gada labākos bibliotekārus. Atvadīsimies no LBB vecās vadības un vēlēsim veiksmi jaunajai.
LR kultūras ministres Helēnas Demakovas uzrunu kongresa dalībniekiem nolasīs Bibliotēku nodaļas vadītājs Jānis Turlajs. Bibliotekārus uzrunās LR izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes deleģētā pārstāve, Izglītības satura un eksaminācijas departamenta direktore Agrita Groza, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis un LNB direktors Andris Vilks.

Informāciju sagatavoja:
Kongresa rīcības komiteja