Atsaucoties Kuldīgas domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas (TP) aicinājumam, septiņi Kuldīgas domes deputāti Kuldīgas pamatskolas bibliotēkai dāvināja grāmatas un tikās ar skolas audzēkņiem.
Kuldīgas domes priekšsēdētāja Bērziņa Kuldīgas pamatskolas direktoram Vladimiram Pšečenko pasniedza ne tikai savu dāvanu – ģeogrāfijas spēli-grāmatu, bet arī veselības ministra, kuldīdznieka Ivara Eglīša (TP) dāvanu – Ilgvara Paula grāmatu "Everesta otrā seja" un reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra, kuldīdznieka Edgara Zalāna (TP) dāvanu – grāmatu "100 Latvijas personības".
Atceroties Kārļa Ulmaņa Draudzīgā aicinājuma ideju, Kuldīgas domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa (TP) bija aicinājusi ministrus, kuldīdzniekus, un domes deputātus dāvināt Kuldīgas pilsētas pamatskolas bibliotēkai grāmatas. Politiķi skolai uzdāvināja arī vairākus daiļliteratūras izdevumus.
Pērn pēc Kuldīgas domes deputātes Brigitas Freijas iniciatīvas Kuldīgas domes deputāti Draudzīgā aicinājuma dienā dāvināja grāmatas Kuldīgas Galvenajai bibliotēkai.
Latvijā tradīciju dāvināt skolām grāmatas 1935. gadā iedibināja bijušais Valsts prezidents Kārlis Ulmanis, kurš savā vārdadienā 28. janvārī uzdāvinājis bērnības skolai grāmatas un lūdzis, lai arī citi atceras savas skolas.

Normunds Kārkls LETA