Diplomātiskā korpusa un austriešu zinātnes, kultūras, akadēmisko aprindu pārstāvjus un citus pasākuma dalībniekus ar uzrunām sveiks arī Latvijas vēstnieks Aivars Groza, ar atklāšanas runām uzstāsies arī Latvijas Izglītības ministrijas valsts sekretārs Mareks Gruševics, Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere.

Atklāšanas pasākums organizēts ar Latvijas un Igaunijas vēstniecību Austrijā atbalstu. Izstādes atklāšana un grāmatas prezentācija ir Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas, Vīnes universitātes divu specializēto institūtu un universitātes bibliotēkas, kā arī Igaunijas izdevniecības "Estpol OÜ" un abu valstu vēstniecību veiksmīga kopdarba rezultāts.

Izstāde Vīnes Universitātē būs apskatāma līdz novembra vidum.

J.K. Kristofa Broces zīmējumu un aprakstu krājums turpina paplašināt Eiropas iedzīvotāju priekšstatus par Latviju un Igauniju. Ar Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas fondu kolekciju jau bijusi iespēja iepazīties vairākās Eiropas valstīs (Polijā, Somijā).

Kādreizējā Rīgas liceja pedagoga, baltvācu vēsturnieka un novadpētnieka J.K. Broces Baltijai veltīto zīmējumu un aprakstu kolekcijas unikalitāte izpaužas daudzpusīgā un visaptverošā vēsturisko liecību atklāsmē. J.K. Broces mantojums aptver 10 ādā iesietus sējumus, kuros ar lielu precizitāti attēloti bijušās Livonijas apdzīvotu vietu skati, pilsētu un lauku iedzīvotāji, dažādas tehniskas ierīces, ģerboņi, zīmogi un monētas.

J.K. Broces unikālās kolekcijas popularizēšanā lielu un nozīmīgu darbu veic Latvijas Akadēmiskā bibliotēka. 1997. gadā bibliotēkā tika izstrādāts Sorosa fonda un Open Society Institute atbalstītais projekts, kura realizācijas gaitā tika izveidots Broces kolekcijas 10 sējumu digitālais arhīvs ar augstas kvalitātes elektroniskiem attēliem, restaurēti bojātie sējumi un izveidota attēlu tiešsaistes datu bāze.

Informāciju sagatavoja:
Ārlietu ministrijas Informācijas un sabiedrisko attiecību departamenta Preses centra nodaļa
Brīvības bulvāris 36, LV-1395, Rīga
Tālr.: (371) 7016 272