Kampaņas mērķis ir stāstīt sabiedrībai par izmaiņām, kas jau ir notikušas un vēl notiks publiskajās bibliotēkās, un motivēt dažādas mērķauditorijas izmantot pieejamos resursus savas dzīves kvalitātes uzlabošanai. Bezmaksas platjoslas internets, jauna datortehnika, apmācīts personāls – tie ir tikai daži no jaunieguvumiem, kas turpmāk raksturos ikvienu no 874 Latvijas bibliotēkām.
 
Kampaņas identitāti prezentēs valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" un kampaņas koncepcijas veidotāji Mārtiņš Ķibilds (TBWALatvija) un Leonarda Ķestere (MRS Grupa). Publisko bibliotēku attīstības projekta informēšanas kampaņas prezentācijā piedalīsies Jelgavas pašvaldības izpilddirektors Gunārs Kurlovičs.
 
Pagājušā gada novembrī Bila un Melindas Geitsu fonds piešķīra Latvijai 16,2 miljonus ASV dolāru informācijas tehnoloģiju attīstībai pašvaldību publiskajās bibliotēkās.
Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku attīstības projektu, kuram bez Geitsu fonda granta un Latvijas valsts līdzfinansējuma programmatūru 7,9 miljonu ASV dolāru apmērā ziedojusi arī kompānija "Microsoft", īsteno Kultūras ministrijas valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas".
Sabiedrības iesaistes un informēšanas kampaņa par bibliotēku attīstību ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem fonda un Latvijas valsts sadarbībā.
 
 
Andra Ozola LETA
Copyright © LETA