Lasītava darbosies līdz augusta beigām. Tās darba laiks darbdienās būs no 12.00 līdz 17.00, bet brīvdienās un svētku dienās no 11.00 līdz 18.00.

Lasītavai sagādātas ap 300 izklaidējoša un izzinoša satura grāmatas no bibliotēkas dāvinājumu un dubletu krājuma – daiļliteratūra, nozaru literatūra un grāmatas bērniem. Būs pieejami arī tematiski daudzveidīgi šī gada un iepriekšējo gadu žurnāli (Ieva, Una, Privātā dzīve, Copes lietas, Leģendas, Ilustrētā Junioriem, Avene, Klubs, Люблю, Лилит, Патрон un citi).

Rīgas Centrālā bibliotēka aicina pludmales apmeklētājus dažādot savu atpūtu, lasot grāmatas un žurnālus, kas nav jāņem līdzi no mājām, bet ir pieejami uz vietas Lucavsalā. Lasītavas lietošanas noteikumi paredz, ka, dodoties prom no pludmales, paņemtās grāmatas un žurnāli jāatstāj plauktā, lai nākamajā dienā tās atkal varētu turpināt lasīt.

Bērni lasītavā varēs ne tikai lasīt, bet arī spēlēt spēles, zīmēt, krāsot, kā arī risināt dažādus atjautības uzdevumus.

Pludmales bibliotēkas darbojas visā pasaulē. Tie var būt gan vienkārši grāmatu plaukti vai pašapkalpošanās kioski, gan nelielas telpas, kurās strādā bibliotekāri, kas reģistrē paņemtās grāmatas un vajadzības gadījumā sazinās ar stacionāro publisko bibliotēku, ja lasītājs vēlas palasīt kaut ko īpašu.

Rīgā Pludmales lasītavas ideja tiek realizēta kopš 2016. gada.

Informāciju sagatavoja:

Daina Ģeibaka
RCB Projektu un sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 67037443, 26102462
e-pasts: daina.geibaka@riga.lv