Cikla "Atvērtā literatūra" literāro lasījumu mērķis ir veidot rakstnieku un lasītāju savstarpēju dialogu. Lasītājs tieši no autora uzzinās, kādas vērtības literatūras radītājiem šobrīd liekas vissvarīgākās, bet autors savukārt sajutīs, vai viņa atrastais un pateiktais uzrunā laikabiedrus.

Cikla pasākumus ar Rīgas domes atbalstu rīko Latvijas Dramaturgu ģilde sadarbībā ar Rīgas Centrālo bibliotēku, grāmatnīcu Satori, Latvijas Rakstnieku savienību un Rakstniecības un mūzikas muzeju. Cikls turpināsies līdz 2010. gada 17. novembrim.

Festivālā Ieskats 2009 interesentiem tiek piedāvātas lugu prezentācijas un lasījumi. Programmā ir jaunākās Latvijas, Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas dramaturgu lugas. Pirmie lasījumi notiks oriģinālvalodās (Ukrainas un Baltkrievijas autoru lugas krievu valodā), bet pēc tam tiks prezentēti arī tulkojumi. Sarunās un diskusijās tiks iesaistīti arī klausītāji.

Visi cikla "Atvērtā literatūra" pasākumi klausītājiem un skatītājiem būs bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ģeibaka