Kampaņas tīmekļvietnē https://www.irelandreads.ie/ ikvienam ir iespēja atzīmēt, cik minūtes 25. februārī, kas ir nacionālā lasīšanas diena, tiks pavadītas lasot. Tāpat vietnē apkopoti vairāk nekā 800 bibliotekāru grāmatu ieteikumi, lai palīdzētu izvēlēties grāmatu atbilstoši ikviena interesēm un lasīšanai paredzētajam laikam. Vietnē var ievadīt savu iecienītāko grāmatu veidu un to, cik ilgi vēlaties katru dienu lasīt, un vietne piedāvās piemērotus grāmatu ieteikumus un izstrādās grafiku, cik ilgs laiks būs vajadzīgs grāmatas izlasīšanai.

Papildus šai aktivitātei kampaņas partneri un bibliotēkas visu februāri rīkos arī citus lasīšanas veicināšanas pasākumus.

Kampaņas vēstnieki ir sabiedrībā pazīstami rakstnieki, zinātnieki, sportisti, ārsti un žurnālisti, kas palīdz popularizēt kampaņu, stāstot, ko viņiem nozīmē lasīšana un kāpēc viņi atbalsta kampaņu.

“Nav svarīgi, cik ilgi jūs lasāt vai ko jūs lasāt, nav svarīgi, vai esat dedzīgs lasītājs, slinks lasītājs, spēku zaudējis lasītājs vai jauns lasītājs – šī kampaņa ir domāta jums,” norāda bibliotekāre Džeina Kantvela (Jane Cantwell).

Šobrīd iedzīvotājiem nav pieejamas daudzas aktivitātes un pakalpojumi, kurus mēs agrāk uzskatījām par pašsaprotamu. Taču mums ir grāmatas, žurnāli un laikraksti, kas atgādina par citiem cilvēkiem, citām vietām un labākām dienām. Kampaņa “Īrija lasa” aicina lasīt pašiem un darīt to kopā ar ģimeni.

Kampaņa ir publisko bibliotēku iniciatīva, kas tiek īstenota sadarbībā ar izdevējiem, grāmatu tirgotājiem, autoriem un citām organizācijām Īrijas valdības kampaņas “Jūties labi” (Keep Well) ietvaros.

Pēc tīmekļa resursiem informāciju sagatavoja:

Kristīne Deksne
Latvijas Nacionālā bibliotēka