Jānis Būmanis ir dzimis Preiļu rajona Rudzātu pagastā, vēlāk dzīvojis un strādājis Rīgā. Mūža otrajā pusē ir pievērsies savas dzimtās puses izpētei un ir sarakstījis 5 grāmatas.

Apjomīgākā no tām "Mazā Zemgale laikmetu griežos", kas veltīta Rudzātu pagasta un apkārtējo pagastu dzimtu likteņiem 20. gadsimtā.
Jaunajā grāmatā "Ošas upes krastu dziesmas un raksti" apkopotas Rudzātu pagasta teikas, pasakas, dainas, dziesmas, mīklas, parunas, palamas, folkloras teicēju un pierakstītāju biogrāfijas. Teksts papildināts ar daudzām fotogrāfijām. 512 grāmatas lappusēs sniegta plaša informācija par tautas mutvārdu daiļradi Rudzātu apvidū.

Darbs tapis ar Kultūrkapitāla fonda un Rudzātu pagasta  padomes finansiālu atbalstu.
Pasākumu organizē:
Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs
Preiļu galvenā bibliotēka

Informāciju sagatavoja: