Izstāde, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mūzikas un Audiovizuālo izdevumu nodaļu, iecerēta kā jauka Ziemassvētku dāvana visiem bibliotēkas lasītājiem. Ekspozīcijas mērķis ir iepazīstināt lasītājus ar interesantāko Kanādas Latviešu centra Toronto dāsnā skaņuplašu dāvinājuma daļu.
Kanādas latviešu centrs Toronto, kura mērķis ir saglabāt latviešu kultūru svešumā, LNB skaņu ierakstu mūzikas fondu papildinājis ar vairāk kā 200 skaņuplatēm, no kurām apskatei tiks izstādītas 68 plates. Dāvinājums pārstāv dažādus mūzikas žanrus un tematiku, atspoguļojot aktīvo emigrācijas latviešu kultūras dzīvi ne tikai Kanādā, bet arī Eiropā, ASV un Austrālijā.
LNB esošo skaņuplašu krājumu pārsvarā veido padomju laikā pieejamie izdevumi. Tādēļ dāvinājums ļaus iepazīties ar tā laika trimdas sabiedriskajām un kultūras norisēm, veidojot pilnīgāku kopainu par latviešu kultūras dzīvi visā pasaulē.
Kanādas latviešu centra dāvātajā plašu kolekcijā plaši pārstāvēta gan vieglā mūzika ("Čikāgas piecīši", Ilmārs Dzenis u.c.), gan koru mūzika dažādu trimdas koru izpildījumā. Tāpat dāvinājumā ietilpst vairāku trimdas Dziesmu svētku ieskaņojumi. Skaņu ieraksti arī reprezentē dažādu solo mākslinieku – Rasmas Lielmanes, Artūra Ozoliņa, u.c. meistarību, ārzemju latviešu vokālo ansambļu priekšnesumus, latviešu karavīru dziesmas un tautas mūziku, teatrālu uzvedumu ierakstus, kā arī akadēmisko mūziku.
Izstādes ietvaros tiks nodrošināta atsevišķu ierakstu klausīšanās digitālajā formātā.
Izstāde būs apskatāma līdz 2010. gada 30. janvārim.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Laizāne