2018. gada 28. jūnijā plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) bibliotēkas lasītavā (M stāvā) LNB Krājuma saglabāšanas centra 30 gadu jubilejas svinību ietvaros tiks atklāta izstāde “Redzamais neredzamajā. Krājuma saglabāšanas centram 30”. Izstāde apskatāma līdz 21. oktobrim. Ieeja bez maksas.

LNB Krājuma saglabāšanas centram šogad aprit 30 gadi. Tas visu šo laiku īstenojis vienu no galvenajām bibliotēkas funkcijām – kultūras mantojuma saglabāšanu. Centrā šobrīd strādā 12 darbinieki – restauratori, restauratori-meistari un grāmatsējēji, daļa no viņiem krājuma saglabāšanas nozarē darbojas pat vairāk nekā 20 gadus.

Izstādes ietvaros būs iespēja ielūkoties restauratora un grāmatsējēja ikdienā, kā arī aplūkot saglabātos LNB krājuma objektus. Krājuma saglabāšanas centra 30 pastāvēšanas gados mainījušās gan restaurācijas tehnoloģijas, gan tendences. Izstādes apmeklētāji ar videoinstalāciju palīdzību tiks iepazīstināti arī ar metodēm un tehnikām, kādas mūsdienās tiek izmantotas bibliotēku materiālu restaurācijā un konservācijā.

Papildu informācija:

Augusts Zilberts