Ekspozīciju atklās Latvijas vēstnieks Igaunijā Kārlis Eihenbaums, Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere, direktores vietnieks digitalizācijas jautājumos un viens no šīs izstādes veidotājiem Valdis Mazulis, kā arī Johana Kristofa Broces Igaunijā izdotā sējuma "Estonica" darba grupas vadītājs profesors Raimo Pullats.

Baltvācu pedagogs J. K. Broce (1742 – 1823) ar lielu precizitāti ir apkopojis zīmējumus, kuros redzami Baltijas apdzīvoto vietu skati, pilsētu un lauku iedzīvotāju apģērbi, paražas, dažādas tehniskas ierīces, ģerboņi, zīmogi, monētas. Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas veidotā ceļojošā izstāde ir bijusi apskatāma vairākās Igaunijas pilsētās – Tallinā, Tartu, Kuresārē, Hāpsalu, Peltsamā.

Izstāde Valkas novadpētniecības muzejā būs aplūkojama līdz 30. decembrim.

Informāciju sagatavoja:
Inguna Medne
Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste