Kinorežisors savos cienījamos gados (26. septembrī paliek 80desmit) radījis tādu Latvijas kultūrvēsturē paliekošu kinomākslas šedevru daudzumu, ka to, kas viņš ir, zina daudz tālāk par Latvijas robežām. Daudzviet zināmākie kino darbi ir “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, “Teātris” un “Cilvēka bērns”. Taču kopumā viņa filmu skaits, uz pašreizējo brīdi, sasniedz 23 kinodarbus. Viņš ir ne tikai režisors, bet arī savu filmu scenārija un teksta autors. Režisors – pedagogs, režisora asistents, mākslinieciskais vadītājs un arī pats ik pa laikam tēlojis kādā no savām filmām. Neskatoties uz gadiem, viņš vēl arvien ir aktīvs sabiedriskais darbinieks. 1998. gadā Jānis Streičs apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni, viņš saka, ka katrs pats nosaka savu panākumu cenu: “Skatoties, kas kuram ir panākumi. Aplausi vai paša vērtējums un gandarījums, kad jūti, ka Radītājs tev par to uzmundrinoši uzsit uz pleca. It īpaši, kad citi to neredz.” Viņš ir arī Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda loceklis, bijis Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētājs un Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs. 2016. gadu Nacionālais Kino centrs kopā ar Rīgas Kino muzeju pasludinājis par Jāņa Streiča gadu. Arī mūsu bibliotēkas lasītāju vidū tiek cienīta šī personība, kurš prot sarakstīt gan grāmatas, gan paust viedokli par citu darbiem. “Dariet Latviju kā darbu”!, tā Jānis Streičs.

Izstāde apskatāma līdz 30. septembrim.