Sprādziens izraisījis lielu ugunsgrēku, kas apņēmis visu trīsstāvu ēku. Bibliotēkas pagalmā teroristi sakūruši ugunskuru no Irākas kultūras mantojumam nozīmīgām grāmatām un rokrakstiem, pastāstīja bibliotēkas vadītājs Ganems at Taans.

Kopumā iznīcināti 10 000 sējumu, arī ārkārtīgi reti kultūras, filozofijas un arābu vēstures darbi, simtiem manuskriptu.

“Islāma valsts” mērķtiecīgi iznīcina bibliotēkas visā tai pakļautajā teritorijā.

Tikai pēdējās nedēļas laikā Anbāras provincē iznīcinātas vairākas bibliotēkas un sadedzināts vairāk nekā 100 000 grāmatu, kas tajā glabājušās, pastāstīja provinces gubernators Adals al Fahdaui.

“Islāma valsts” ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, pasludinājusi tur “kalifātu” un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.