• Ojāra Vācieša memoriālajā muzejā 29. oktobrī plkst. 17.00 Ojāra Vācieša rokrakstu izstādes "…es metos rokrakstu sabiedrībā" atklāšana. Piedalās Inga Gaile, Andra Manfelde, Imants Auziņš, Sergejs Moreino.

Izstāde stāsta par Ojāra Vācieša rokrakstu pasauli – pirmajām dzejoļu kladēm, leģendārajām dzejoļu burtnīcām, piezīmju grāmatiņām, Pārkeru, rakstāmmašīnām, zīmējumiem, kas tapuši starp dzejoli un dzejoli…Foto un videomateriāli ļauj ielūkoties Ojāra Vācieša rakstīšanas procesā.

Izstāde skatāma līdz 2009. gada 14. februārim.

Izstādi atbalsta VKKF.

• Ojāra Vācieša memoriālajā muzejā 8. novembrī plkst. 15.00 tiek atvērta Gunāra Bindes fotoizstāde "Rakstnieki", kura būs skatāma līdz 2009. gada 14. februārim.

Gunārs Binde – starptautisku slavu ieguvušais fotomākslinieks, kurš jau 40 gadus darbojas melnbaltās fotogrāfijas jomā, ir Ojāra Vācieša novadnieks un dzimis vienā gadā ar dzejnieku.

Viens no viņa iecienītākajiem žanriem ir portrets, kas mākslas valodā palīdz atklāt katra portretējamā personību.

Izstādē būs eksponēti Ojāra Vācieša un viņa laikabiedru: I. Ziedoņa, V. Belševicas, I. Bindes, J. Petera, M. Ķempes, G. Priedes, A. Eglīša, V. Tomas u. c. portreti, kopskaitā četrdesmit.

Izstādi atbalsta Rīgas domes Kultūras departaments.

• Ojāra Vācieša memoriālajā muzejā 11. novembrī plkst. 16.00 notiks Dzejniekam veltīta atmiņu pēcpusdiena.

Kopš atmiņu grāmatas "Visums, sirds un tāpat…" iznākšanas pagājuši piecpadsmit gadi, laiks tapt jaunam atmiņu krājumam. Tādēļ muzejā ar savu atmiņu pienesumu aicināti O. Vācieša laikabiedri: gan Dzejnieka novadnieki un skolasbiedri , gan radošas personības, piem., I. Auziņš, R. Kalsons, I. Bērsons, K. Skujenieks, A. Kubuliņa, R. Stiebra u.c. Atmiņu vakaru vadīs dzejnieks Jānis Peters.

• Rīgas Rātsnamā 12. novembrī plkst. 14.00 Ata Ieviņa izstādes "Fotostāsti" atklāšana.

Fotomākslinieks Atis Ieviņš Ojāru Vācieti fotografēja Dzejnieka pēdējā dzīves rudenī – 1983. gada septembrī Pārdaugavā, Ojāra Vācieša dzīvoklī un dārzā. Izstādē būs skatāmas lielformāta fotokolāžas par šo fotogrāfa un dzejnieka tikšanos.

Izstādē būs aplūkojami arī citu latviešu literātu portreti – Imants Ziedonis, Māris Čaklais, Regīna Ezera, Knuts Skujenieks, Leons Briedis, Andris Jakubāns u.c.

Izstādi atbalsta Rīgas domes Kultūras departaments.

• LNO 13. novembrī plkst. 19.00 Dzejnieka Ojāra Vācieša atceres koncerts.

1. daļā Ojāra Vācieša literārās prēmijas dzejā pasniegšana. Muzicē Vestards Šimkus, "Sinfonietta Rīga", kamerkoris "Kamēr". Diriģenti Normunds Šnē un Māris Sirmais.

2. daļā operas solisti, koris un orķestris izpilda fragmentus no Romualda Kalsona operas "Pazudušais dēls" (O. Vācieša un J. Streiča librets).

Pasākumu organizē un atbalsta LNO, O. Vācieša biedrība, Carnikavas novada dome, Ādažu novada dome.

• Ojāra Vācieša memoriālajā muzejā 21. novembrī plkst. 18.00 Rudeņos turp iet nevaru. Jauniešu kreatīvs interpretācijas pasākums ar fotoizstādes atklāšanu, muzikālām, dzejas un mākslas interpretācijām, producējot un prezentējot jauniešu skatījumu caur Pārdaugavu un O. Vācieša soļiem, kā arī 2007. gada O. Vācieša Pārdaugavas prēmijas laureātes Diānas Čepurnajas darba lasījums.

Informāciju sagatavoja:
Ojāra Vācieša memoriālais muzejs