2017. gada 17. novembrī plkst. 18.00 Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā (Alberta ielā 13, Rīgā) notiks franču teorētiķa un filozofa Gija Debora grāmatas “Izrādes sabiedrība” tulkojuma latviešu valodā atklāšana. Notikumu ievadīs kulturologs Deniss Hanovs ar lekciju “Debora viesizrāde Latvijā. Demokrātijas krīzes performatīvie aspekti”.

G. Debora darbs tiek uzskatīts par kanonisku vērtību pasaules kritiskās domas evolūcijā un ir viens no nozīmīgākajiem teorētiskajiem sacerējumiem, kas kritiski izskata moderno kapitālisma sabiedrību un tās atkarību no mediju radītās realitātes. Lasiet vairāk

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra „Tulkojumu sērija” jau kopš pirmā izdevuma 2005. gadā mērķtiecīgi veidota, lai latviešu valodā padarītu pieejamus pasaulē zīmīgus sacerējumus.

Grāmatas būs pieejamas Latvijas Laikmetīga mākslas centra birojā Alberta ielā 13, ka arī grāmatnīcās Latvijā.

Gija Debora grāmata “Izrādes sabiedrība” izdota ar Valsts Kulturkapitāla, Francijas institūta un Francijas Nacionālā Grāmatu centra (CNL) atbalstu.