Jau šā gada pavasarī LNB projektā sākās ēkas karkasa betonēšanas darbi, kas patlaban tiek veikti 4. stāva līmenī. Pavisam LNB jaunajai ēkai virs zemes iecerēti 12 stāvi, informē NBA atbildīgais būvdarbu vadītājs Valdis Koks.

Saskaņā ar 2008. gadā noslēgto līgumu jau šogad bija plānots uzsākt ēkas fasāžu, inženiertīklu un jumta darbus. Samazinātā finansējuma dēļ "Gaismas pils" būvniecībai fasādes, inženiertīklu un daļēji jumta darbus šajā gadā uzsākt nebūs iespējams. Tā vietā turpināsies karkasa betonēšana, kā arī sienu mūra darbi.

Šajos darbos, cik vien iespējams, tiek izmantoti Latvijā ražoti būvprodukti, piemēram, transportbetonu piegādā SIA "Cemex", bet mūrjavu – SIA "Sakret". Līdz 2009. gada novembrim ēkas būvdarbos izmantotas 3693 tonnas dzelzs armatūras un 26 463 kubikmetri betona.

"Gaismas pils" būvdarbus veic Nacionālā būvkompāniju apvienība, ko veido trīs lielākie Latvijas būvuzņēmēji – SIA "Re&Re", AS "RBSSKALS" un SIA "Skonto būve". Saskaņā ar līgumu, ko valsts aģentūra "Jaunie trīs brāļi" ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008. gada 15. maijā, bibliotēkas būvniecība izmaksās 114,6 miljonus latu. Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbiem ikviens interesents var sekot tiešraidē – "www.nba.lv", "www.gaisma.lv" un "www.gaismaspils.lv".

Kā LETA jau ziņoja, LNB jaunās ēkas "Gaismas pils" celtniecībai nākamgad paredzēts novirzīt 13 018 380 latu – par 41% mazāk nekā šogad.

Emīlija Kozule LETA