2014. gada 26. jūnijā plkst. 12:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 11. stāvā (Rīgā, Mūkusalas ielā 3) notiks Gaismas pils atklāšanas lentes digitālā griešana, kas turpināsies līdz pat LNB inaugurācijas dienai – 29. augustam.

Digitālās lentes griešana aizsāks līdz šim nebijušu notikumu – iespēju atklāt Gaismas pili ikvienam interesentam, saņemot elektronisku uzaicinājumu no saviem draugiem vai kolēģiem. Kā pirmie digitālo lenti griezīs Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, sociālo mediju eksperts Artūrs Mednis, modes dizainere Aļona Bauska, kā arī LNB Atbalsta biedrības valdes loceklis Georgs Turlajs. Sākot ar bibliotēkas atklāšanas nedēļu (25. – 29. augusts), katrs digitālās lentes griezējs savā īpašumā varēs iegūt Gaismas pils lentes fragmentu ar personificētu tautasdziesmu.

17. jūnijā tika sākts īpaši sagatavotās lentes griešanas process ar speciāli šim notikumam veidotām šķērēm – tās izkalis kalējs Jānis Nīmanis. Uz lentes izvietotas latvju dainas. Katrs no lentes griezējiem izvēlas nākamo personu, kam nodot lentes griešanas stafeti. Plānots, ka līdz LNB inaugurācijai Gaismas pils atklāšanas lenti fiziski pārgriezīs ap 1000 cilvēku visā Latvijā.  Lentes kopējais garums 10 000 metru, uz tās ir izvietots 50 000 tautasdziesmu.

LNB atklāšanas notikumu sadarbības partneri – “Latvijas dzelzceļš” un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība.

Papildu informācija
Augusts Zilberts