Pagājušajā nedēļā filmēšanas grupa viesojās Preiļu Galvenajā bibliotēkā, Kastīres bibliotēkā un Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkā "Vidzeme". Šonedēļ filmēšanas grupa strādās Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālē "Zaļā birzs" un Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Liepājas filiālē. Filmēšanas laikā tiek intervēti aktīvākie bibliotēku apmeklētāji, kuri izmanto bibliotēku piedāvātās iespējas. Filmas mērķis ir parādīt mūsdienīgas, ar jaunākajām tehnoloģijām aprīkotas bibliotēkas lomu sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanā.

"Filma sastāvēs no īsiem stāstiem par atsevišķiem bibliotēkas apmeklētājiem un to, kā jaunās tehnoloģijas un internets bibliotēkā izmainījušas viņu ikdienu. Latvijas bibliotekāri savu darbu dara patiesi aizrautīgi, un ir patīkami redzēt, ka bibliotēkas ir vieta, kuru ikdienā apmeklē daudz cilvēku, it īpaši bērni un jaunieši, kā arī vecāka gadagājuma cilvēki," stāsta Kendra Gahagana, filmas producente no ASV.

Projekta "Trešais tēva dēls" ietvaros šogad tika uzņemta arī dokumentālā filma "Anastasija" – stāsts par Vārkavas novada Vanagu bibliotēkas vadītāju, kura visu savu mūžu veltījusi darbam bibliotēkā, pēdējos gados apguvusi datorprasmes un sekmīgi turpina darbu bibliotēkā, kura tagad aprīkota ar mūsdienīgu datortehniku.

Latvija no 2006. līdz 2008. gadam no Bila & Melindas Geitsu fonda Globālo bibliotēku iniciatīvas programmas saņēma 17,8 miljonus ASV dolāru līdzfinansējumu publisko bibliotēku attīstības projektam "Trešais tēva dēls", kura ietvaros 874 publiskajās bibliotēkās tika uzlabots interneta pieslēguma ātrums, ierīkots ātrgaitas bezvadu internets, uzstādīti jauni datori, apmācīti visi bibliotekāri izmantot jaunās tehnoloģijas un konsultēt apmeklētājus, īstenota plaša komunikācijas kampaņa sabiedrības informēšanai un veikta projekta ietekmes novērtēšana. Projektu Latvijā paredzēts turpināt līdz 2010. gada martam, akcentējot jaunu bibliotēkas elektronisko pakalpojumu veidošanu un nodrošinot vienlīdzīgas iespējas to izmantošanai dažādām sabiedrības grupām.

Informāciju sagatavoja:
Kaspars Rūklis