Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs kopā ar partneriem vairāk kā 100 valstīs visā pasaulē 5. februārī atzīmē Drošāka interneta dienu. Šī gada tēma – “Cieni sevi un citus internetā!”. Bērnu bibliotēka (Akmeņu ielā 2), Pārventas bibliotēka (Tārgales ielā 4) un Gāliņciema bibliotēka (Kuldīgas iela 110) piedāvā plašu pasākumu klāstu skolēniem par tiesībām, pienākumiem un atbildību globālajā tīmeklī.

Ceturto gadu Latvijā norisinās konkurss bibliotēkām “Radošais pasākums par interneta drošību manā bibliotēkā”. Konkursa, kura atbalstītāji ir Latvijas Bibliotekāru biedrība, KIS projekts “Trešais tēva dēls”, Microsoft Latvija, Telia Latvija un Draugiem.lv, ietvaros februārī bibliotēkās norisināsies interaktīvi pasākumi par drošību internetā. Konkursam pieteikto radošo pasākumu izvērtēšana, nosakot konkursa uzvarētājus, ilgs līdz 5. aprīlim.

Pagājušajā gadā  konkursa Galveno balvu no Publisko bibliotēku attīstības projekta “Trešais tēva dēls” – fotoaparātu – saņēma Gāliņciema bibliotēka.

Ieeja uz pasākumiem bez maksas.

Pasākumu kalendārs

1. Otrdien, 5. februārī, plkst .8.10 Gāliņciema bibliotēkā pasākums “Mēs varam, jo zinām un darām!” Radošās komandas veidošana, pārrunas, diskusijas.

2. Trešdien, 6. februārī plkst. 9.00 Gāliņciema bibliotēkā pasākums “Vai tu arī zini viņu- savu draugu, datoriņu?.” Prezentācija, zīmējumu konkurss.

3. Trešdien, 6. februārī plkst. 14.00-17.00 Bērnu bibliotēkā jautājumu pēcpusdiena par drošību internetā “Klikšķini ar prieku – I.”

4. Otrdien, 12. februārī, plkst. 8.10 Gāliņciema bibliotēkā pasākums “Uzrakstīts vārds – pasacīts vārds.” Rakstu veidošana, to ievietošana interneta vietnē.

5. Otrdien, 12. februārī, plkst. 15.00 Bērnu bibliotēkā pasākums skolēniem “Stāstu laiks. Internets manā dzīvē.”

6. Trešdien, 13. Februārī, plkst. 10.00 Pārventas bibliotēkā pasākums 1.-4.klašu skolēniem “Draugos ar internetu”

7. Trešdien, 13. februārī plkst. 14.00-17.00 Bērnu bibliotēkā jautājumu pēcpusdiena par drošību internetā “Klikšķini ar prieku – II.”

8. Piektdien, 15. februārī, plkst. 14.00-17.00 Bērnu bibliotēkā krustvārdu mīklas pēcpusdiena “Prāta režģis”.

9. Otrdien, 19. februārī, plkst. 8.10 Gāliņciema bibliotēkā pasākums “Pasmaidi – tūlīt izlidos….smaidiņš!” Foto izvēle, apstrāde, paraksts pie foto, tā ievietošana interneta vietnē.

10. Otrdien, 19. februārī, plkst. 9.00 Bērnu bibliotēkā pasākums skolēniem “Virtuālais labirints. Draudzības spēle skolēniem”.

11. Otrdien, 19. februārī, plkst. 15.00 Bērnu bibliotēkā radoša pasaku darbnīca “Patiesība vai meli. Spēle par drošību internetā.”

12. Trešdien, 20. februārī plkst. 14.00-17.00 Bērnu bibliotēkā jautājumu pēcpusdiena par drošību internetā “Klikšķini ar prieku – III.”

13. Piektdien, 22. februārī, plkst. 14.00-17.00 Bērnu bibliotēkā krustvārdu mīklas pēcpusdiena “Prāta režģis”.

14. Otrdien, 26. februārī, plkst. 8.00 Gāliņciema bibliotēkas noslēguma pasākums “Cieni sevi un citus internetā” Ventspils Galvenajā bibliotēkā.

15. Trešdien, 27. februārī plkst. 14.00-17.00 Bērnu bibliotēkā jautājumu pēcpusdiena par drošību internetā “Klikšķini ar prieku – IV.”