Jaunās sezonas cikla “Eiropas gadalaiki bērniem” pirmajā pasākumā viesosies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs un tā vadītāja Silvija Tretjakova – ilggadēja programmas “Bērnu žūrija” mamma, kura mudinājusi lasītprasmei un lasītgribai Latvijas mazos lasītājus.

2010. gadā bērnu žūrijā darbojās vairāk nekā 10 000 bērni. 11 gadu ilgo Latvijas pieredzi pārņēmušas arī vairākas Eiropas un pasaules valstis. Vienu no Latvijas veiksmīgākajām pieredzēm daudzi Vācijas jaunie lasītāji tagad uzskata par savu.

Šoreiz ES mājā tiks iedzīvināta ideja par bērna pirmo iepazīšanos ar grāmatu, satikšanos ar bibliotēku un burtu svētkiem. Pasākuma laikā vecāki kopā ar bērniem mācīsies gan lasīt, gan izjust lasītprieku. Interaktīvās nodarbībās jaunie lasītāji varēs novērtēt izlasītās grāmatas, veidot grāmatas maketus un pastaigāties pa burtu pļavu. Kopā ar bērniem “Burtu spēles” izspēlēs aktieris Lauris Dzelzītis – viņš arī Lielā Šprote Dailes teātra izrādē “Vārnu ielas republika”.

Uz pasākumu aicināti bērni vecumā no 4 līdz 11 gadiem.

Pasākumi Eiropas Savienības mājā interesentiem pieejami bez maksas.

Papildu informācija:

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā