Dāvinājumā grāmatas:

Hieronymus BockKräuter Buch“, Strassburg, 1551

Joseph SchmidtSpiegel der Anatomie“, Augsburg, 1646

Hieronīms Boks ir viens no vācu botānikas pamatlicējiem, kura krāšņajiem attēliem papildinātais darbs “Zāļu grāmata” sniedz ieskatu Eiropas augu pasaulē.

Jozefa Šmita bagātīgi ilustrētais darbs “Anatomijas spogulis” ir interesants pētījums anatomijā un citās ar medicīnu saistītās zinātnēs.

LU Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkā glabājas visas latviešu dzejnieces Astrīdes Ivaskas (dz. Hartmane; 1926.7.VIII) un igauņu dzejnieka un literatūrzinātnieka Ivara Ivaska (1927.17.XII – 1992.23.IX) Latvijā un ārzemēs izdotās grāmatas. Astrīde Ivaska, kas lielāko mūža daļu pavadījusi ārpus Latvijas – Vācijā, ASV un Īrijā, kopš 2001. gada atkal dzīvo dzimtajā Rīgā. Kopā ar dzejnieci uz Latviju no tālās Amerikas atceļojušas arī šīs vērtīgās grāmatas, kas savulaik saņemtas no dzejnieka Ivara Ivaska tēva.

Pasākumā būs apskatāma Ivasku grāmatu un fotogrāfiju izstāde, kā arī skanēs dzeja autores lasījumā.