Sākotnēji Dombrovska valdības deklarācijā tika pausta apņemšanās izvērtēt iespēju racionāli izmantot piešķirtos resursus Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas būvniecības projekta īstenošanā, savukārt pagājušajā nedēļā valdībā apstiprinātā deklarācijas rīcības plānā noteikts, ka aprīlī tiks sākti Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas karkasa būvdarbi un būvniecība, augustā – ēkas fasādes darbi, bet decembrī tiks pabeigts infrastruktūras būvprojekts.

Kā šodien vēsta laikraksts "Dienas Bizness", kopumā no šim gadam iepriekš nepieciešamajiem 27 miljoniem latu pašlaik paredzēts atvēlēt 22,5 miljonus latu, bet nākamgad LNB ēkas celtniecībai vēl plānoti 32 miljoni latu.

Pēc Nacionālās būvkompāniju apvienības sabiedrisko attiecību pārstāvja Mārča Krastiņa laikrakstam sacītā, par šo naudu nevar uzbūvēt to, kas iestrādāts grafikā, turklāt būvnieki šādu grafiku redzot pirmo reizi, tādēļ viņi vai nu būvēs lēnāk, nekā paredz grafiks, proti, cik atļauj finansējums, vai arī būs jāprasa papildu nauda.

Jau nākamā gada janvārī paredzēts uzsākt Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas inženiertehnisko sistēmu izbūvi, jūlijā – pabeigt ēkas karkasu, augustā – pabeigt ēkas jumta segumu, bet decembrī – pabeigt ēkas fasādes darbus.

Danute Tomsone LETA
Lāsma Grundule LETA