Projekta "Jaunieši vēro" dalībniekiem decembra laikā jāiegūst informācija par dažādām ES programmām jauniešiem, ES neformālās izglītības programmu "Jaunatne darbībā", jauniešu līdzdalības mehānismiem, kā arī jāraksturo savas pašvaldības jauniešu interese iesaistīties ES lēmumu pieņemšanas procesos, aģentūrai LETA pastāstīja biedrības "Next" pārstāvis Vilis Brūveris.
 
"Eiropas Savienība jauniešiem piedāvā daudz iespēju, tomēr ne vienmēr paši jaunieši par tām ir informēti. Domāju, ka šis vērošanas mēnesis palīdzēs projekta "Jaunieši vēro" dalībniekiem apzināt savas iespējas ideju īstenošanai un līdzdalībai," ir pārliecināta biedrības "Next" valdes priekšsēdētāja Liene Zīlīte.
 
Lai veiktu decembra vērošanas uzdevumus, projekta dalībnieki ir aicināti apmeklēt savas vietējās pašvaldības, kā arī meklēt informāciju internetā Eiropas Jaunatnes portālā "www.europa.eu/youth", Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā mājaslapā "www.eiropainfo.lv", Latvijas Jaunatnes padomes mājaslapā "www.ljp.lv", Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras mājaslapā "www.jaunatne.gov.lv", kā arī citu organizāciju interneta mājaslapās.
 
Tāpat vērotājiem ir iespēja meklēt informāciju Eiropas Komisijas informācijas centros "Eirope Direct" Ventspils bibliotēkā un Eiromājā Talsos.
 
Projekta "Jaunieši vēro" pirmajā vērošanas mēnesī, proti, šī gada novembrī, jaunieši iepazinās ar savu pašvaldību darbību un funkcijām. Tāpat viens no jauniešu uzdevumiem bija apmeklēt savas pašvaldības sēdi. Vērotāju iespaidus no sēžu apmeklējumiem iespējams lasīt projekta "Jaunieši vēro" blogā "www.jauniesivero.blogspot.com".
 
Projekts "Jaunieši vēro" norisinās no šī gada septembra līdz nākamā gada septembrim, un tajā piedalās vairāk nekā 100 jauniešu no 26 dažādām Kurzemes pašvaldībām. Projekta mērķis ir veicināt Kurzemes jauniešu līdzdalību vietējā, nacionālā un Eiropas līmenī.
 
Projektu īsteno biedrība "Next" sadarbībā ar Eiropas Komisiju un "SEB Unibanku". Projekta sadarbības partneri ir Latvijas Pašvaldību savienība, Liepājas Jaunatnes centrs un Atvērtās sabiedrības forums portālā "delfi.lv" – "http://opensociety.delfi.lv".
 
 
Aija Eriņa LETA
Copyright © LETA