"Draudzīgā aicinājuma" tradīciju 1935. gada 28. janvārī aizsāka valstsvīrs Kārlis Ulmanis, kurš savā vārdadienā uzdāvinājis bērnības skolai grāmatas un lūdzis, lai arī citi atceras savas skolas. Tradīciju atjaunojusi Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija (DACVĢ).

DACVĢ šodien labākajiem ģimnāzijas skolēniem tiks pasniegtas Draudzīgā aicinājuma fonda balvas. Tās saņems skolēni, kuri ir šā mācību gada valsts un novada olimpiāžu, konkursu un zinātniski pētniecisko darbu skates uzvarētāji, aģentūrai LETA pastāstīja Cēsu pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā.

"Draudzīgā aicinājuma" medaļas no fonda saņems arī Latvijas Televīzija (LTV) par videofilmu "Likteņa līdumnieki" un labdarības akciju "Palīdzēsim talantam", aģentūru LETA informēja LTV Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Jānis Riņķis. Medaļas LTV piešķirtas kā novērtējums "rūpēm par latviskuma saglabāšanu sabiedrībā, kultūrvēsturisko sakņu kopšanai un uzturēšanai, jauno talantu un Latvijas skolu atbalstam".

Pasākumā piedalīsies arī izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, aģentūru LETA informēja padomniece komunikācijas jautājumos Agnese Korbe. Vēlāk citviet Cēsīs – AS "CATA" kultūras namā – notiks Draudzīgā aicinājuma dienas svētku pasākums, kurā uzrunas teiks Koķe, DACVĢ direktore Dace Eglīte, Draudzīgā aicinājuma fonda priekšsēdētājs Jānis Endele, Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders (TP) un Cēsu rajona padomes Izglītības pārvaldes vadītājs Tālis Jaunzemis.

Savukārt Kuldīgas domes deputāti šodien plkst. 13 uzziņu literatūru, daiļliteratūru un citus 1.-9. klašu vecumposmam atbilstošus izdevumus dāvinās Kuldīgas pamatskolas bibliotēkai, aģentūru LETA informēja Kuldīgas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Dambīte-Damberga.

Arī Valmieras domes deputāti un darbinieki, plāno dāvināt grāmatas savas pilsētas izglītības iestādēm. Grāmatu pasniegšana pašvaldības administratīvajā ēkā notiks plkst. 13, un grāmatas saņems gan pirmsskolas izglītības iestādes, gan vispārizglītojošās skolas, gan interešu un profesionālās izglītības iestādes, aģentūru LETA informēja Valmieras pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Jelgavas Reģionālā pieaugušo izglītības centra mazajā konferenču zālē plkst. 16 katrai no pilsētas 37 izglītības iestādēm trīs grāmatas pasniegs Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Irēna Škutāne.

Kā informēja Jelgavas domes preses sekretāre Līga Klismeta, pilsētas pašvaldība izglītības iestādēm grāmatas tradicionāli dāvina jau septīto gadu pēc kārtas.

Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādes iegūs grāmatas "Mana visu pirmā enciklopēdija ar Vinniju Pūku un viņa draugiem", "365 pasakas miedziņam" un "Lielo spēļu grāmatu". Savukārt visu skolu bibliotēkas papildinās "Enciklopēdija no A līdz Z" un "Populārā dabas enciklopēdija". Vidusskolas saņems arī izzinošu grāmatu "Vēsture. Kas, kur, kad", bet pamatskolas – "Skolēnu enciklopēdiju".

Labklājības ministre Iveta Purne (ZZS) apmeklēs Salaspils 1. vidusskolu, lai Draudzīgā aicinājuma tradīcijas ietvaros grāmatas pasniegtu savai skolai, aģentūru LETA informēja labklājības ministres preses sekretāre Gunta Skrebele.

Jānis Skruzis LETA
Normunds Kārkls LETA