Pirmdien, 10. novembrī, plkst. 12.30 Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks literārs pasākums un izstāde "Iepazīsim Zviedriju literatūrā un Norvēģiju ceļojumu iespaidos", kurā klātesošie varēs iepazīties ar Ziemeļvalstu literatūras pērlēm, noklausīties Daugavpils universitātes pasniedzēju priekšlasījumus, kā arī iepazīties ar literatūras klāstu, ko piedāvā bibliotēka. Pasākumā īpaši tiek gaidīti skolu jaunieši un studenti.

Bērnu bibliotēkā "Zīlīte" 11. novembrī notiks literārs pasākums "Ceļosim pa Ziemeļvalstīm", bet 13. novembrī – "Iepazīsti Ziemeļvalstu rakstniekus".

Projektā "Krēslas stunda", kas vienlaicīgi tiek realizēts visās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā iesaistītajās Ziemeļvalstu un Baltijas valstu bibliotēkās, vienlaicīgi tiks lasīti noteiktu daiļdarbu fragmenti. Pieaugušo auditorijā tiks lasīti somu autores Ēvas Kilpi darbu fragmenti, bērni iepazīsies ar dāņu rakstnieces Vitas Andersenas bērnu romāna "Petrīnes lakkurpes" varoņiem, bet pusaudžu uzmanības centrā atradīsies dāņu rakstnieka Ūles Lunda Kirkegora darbs "Gumijas tarzāns".

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa Latvijā šogad notiek jau vienpadsmito reizi, tās moto ir "Mīlot Ziemeļvalstis".

Latvijā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļu koordinē Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar biedrību "Norden" Latvijā un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru.

Ivars Soikāns LETA