Bibliotēkas telpas ir ne vien izremontētas, bet arī kļuvušas plašākas. Ja līdz remontam bibliotēkas telpu kopējā platība bija 945 kvadrātmetri, tad tagad tā būs jau 1400 kvadrātmetri. Izremontētajā bibliotēkā darbojas divi abonementi un trīs lasītavas. Tā ir aprīkota ar jaunām mēbelēm, tehniku vājredzīgiem cilvēkiem un interneta pieslēgumu. Bibliotēkas telpās darbojas arī ES informācijas punkts un ASV Informācijas centrs.

Bibliotēkas remontu veica SIA "Gādība". Bibliotēkas remonts izmaksājis 400 000 latu, tai skaitā valsts investīcijas – Ls 300 000 un pašvaldības piešķirtais finansējums – Ls 100 000.

Turpinot modernizēt Latgales centrālo bibliotēku, četrstāvu ēkā plānots ierīkot liftu, tādā veidā padarot bibliotēku pieejamāku cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Ivars Soikāns LETA