Tiem, kas ikdienā uz bibliotēku nenāk, būs interesanti uzzināt to, kādus tradicionālus un mazāk zināmus pakalpojumus bibliotēkā sniedz, būs iespēja izstaigāt bibliotēkas lasītavas un citas telpas. Jaunums ir tas, ka kopš gada sākuma pieaugušo un bērnu bibliotēka atrodas vienā ēkā, tāpēc pieaugušie varēs paciemoties bērnu literatūras nodaļā, bet bērni iepazīt pieaugušo bibliotēku. To varēs izdarīt gan nelielā ekskursijā kopā ar bibliotēkas darbiniekiem, gan iesaistoties izzinošā spēlē lieliem un maziem “Orientējies bibliotēkā, atrodi kontrolpunktus!”.

Protams, bibliotēkas pasākumi nav iedomājami bez rakstnieku klātbūtnes. Šogad pie mums viesosies Māra Svīre un Vladimirs Kaijaks. Ar viņiem runāsim ne tikai par viņu jaunākajām grāmatām, bet arī par to – grāmatas lasīt vai nelasīt, kāpēc rakstnieki paši lasa grāmatas. Vakara gaitā M. Svīre uz īpašu sarunu “Bez grumbām pierē un dvēselē!” aicinās tikai un vienīgi sievietes.

Šogad savas zināšanas varēs pārbaudīt vairākās izzinošās spēlēs, viktorīnās, konkursos. Cēsu Tautas teātris sagatavojis uzvedumu–viktorīnu “Pāršķirot lapu”. Interaktīvā spēlē 40 minūtēs varēs iepazīt Eiropu, būs iespēja pārbaudīt savas prasmes interneta izmantošanā.

Darbnīcā “Mans sapnis” par veidošanu no filca stāstīs, rādīs, mācīs un konsultēs interešu izglītības skolotāja Dace Potaša. Visu par smiltsērkšķu audzēšanu un izmantošanu varēs uzzināt no Latvijas Augļkopības asociācijas biedra Jurija Ovsjaņikova, bet par pirts dzīvi stāstīs Cēsu Pieaugušo izglītības centra lektore Daiga Rubene.

Bibliotēkas kolektīvā strādā cilvēki ar dažādiem talantiem un prasmēm. Četri mūsu ģitāristi aicina: “Nāc ar savu ģitāru un spēlēsim, dziedāsim kopā!”.

Tāpat kā pagājušajā gadā varēs spēlēt dažādas galda spēles. Arvien lielāku popularitāti iegūst pokers, ir notikusi pat starptautiska konference “Pokers – prāta spēle”, tie, kas šo spēli neprot, varēs pie mums mācīties to spēlēt. Spēles, tāpat kā pagājušajā gadā, spēlēsim kopā ar Ivetu un Jāni Gabrāniem.

Bibliotēkā darbosies grāmatu apmaiņas galds un būs vēl citas aktivitātes.

Bērnu literatūras nodaļā Bibliotēku naktij gatavojas jau laicīgi. No 7. līdz 19. aprīlim bērni bija aicināti iesaistīties ilustrāciju konkursā “Kļūsti par Stefanijas Meieres romānu sērijas “Krēsla” ilustrāciju autoru!” un risināt krustvārdu mīklu “Ko tu zini par spokiem?”. Šo konkursu uzvarētāji saņems balvas pasākuma laikā, bet visi klātesošie varēs iesaistīties viktorīnā par vampīriem. Jau no 23. aprīļa rīta Cēsu Mākslas skolas audzēkņi un pedagogi apgleznos bibliotēkas sienas, lai bērnu bibliotēka kļūtu košāka, bērniem saistošāka. Vakarā uz atraktīvu sarunu par spokiem grāmatās un dzīvē aicinās rakstniece Guna Rukšāne ar draugiem. Pēc tam sāksies “Spoku danči” – spēles, atrakcijas un konkursi.

Ja pagājušajā gadā bija problēmas, ko darīt vismazākajiem Bibliotēku nakts apmeklētājiem, kamēr vecāki piedalās kādā no pasākumiem, tad šogad par to ir padomāts. Bērnu bibliotēkas darbinieces un mūzikas skolotāja Indra Kumsāre iesaistīs bērnus rotaļās.

Bibliotēkas darbinieki aicina: “Ja biji uz Bibliotēku nakti pagājušajā gadā, nāc atkal! Ja nebiji pagājušajā gadā, Tev noteikti jānāk! Nāc uz bibliotēku viens, kopā ar ģimeni, draugiem un paziņām! Mēs un mūsu viesi tevi gaidām!” Un vēl – ieeja uz visiem pasākumiem bez maksas!!!

Cēsu Bibliotēku nakts programmu skatīt www.biblioteka.cesis.lv